PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Waspol przejmie spożywczą sieć franczyzową, zrzeszającą 800 sklepów

Autor: PAP 5 stycznia 2011 14:29

Waspol przejmie spożywczą sieć franczyzową, zrzeszającą 800 sklepów

Waspol chce w I kwartale br. przejąć operatora franczyzowej sieci sklepów spożywczych. Spółka prowadzi również negocjacje w sprawie przejęcia dystrybutorów alkoholi o przychodach rzędu kilkudziesięciu milionów złotych.

"Prowadzimy negocjacje w sprawie przejęcia 100 proc. udziałów operatora franczyzowej sieci sklepów, w której jest około 800 placówek. To sklepy ogólnospożywcze, które mają w ofercie alkohole" - powiedział Paweł Wyszyński, prezes Waspolu.

"Mamy wynegocjowane warunki transakcji, teraz będzie due diligence i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jesteśmy w stanie w I kwartale zrealizować tę transakcję" - dodał.

Poinformował, że spółka chce rozwijać sieć na bazie przejętej franczyzy. "Chcemy wejść w rynek sklepów franczyzowych i tę sieć rozwijać, by stać się konkurencją dla takich graczy jak Eurocash" - powiedział Wyszyński. "Franczyza nie będzie miała dużego wpływu na wyniki, będziemy konsolidować operatora" - dodał.

Waspol negocjuje także przejęcia dystrybutorów alkoholi. "Zakładamy, że w drugim, trzecim kwartale będziemy mogli sfinalizować jakieś przejęcia. Podmioty, z którymi rozmawiamy mają po kilkadziesiąt mln zł przychodów rocznie" - powiedział prezes.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,38

  • Śr

    4,76

  • Min

    2,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane