PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Waspol szykuje kolejne przejęcie firmy dystrybuującej alkohole

Autor: dlahandlu.pl 1 września 2010 09:17

Waspol S.A., realizując cele emisyjne zakończonej w czerwcu bieżącego roku emisji prywatnej, przygotowuje kolejne przejecie firmy dystrybucyjnej. 30 sierpnia br. została podpisana umowa intencyjna dotycząca zakupu wybranych składników majątkowych i powstrzymania się od działań konkurencyjnych przedsiębiorstwa zajmującego się hurtową sprzedażą alkoholu na terenie województwa lubelskiego.

Roczna wartość obrotów przejmowanego podmiotu, o ugruntowanej pozycji na lokalnym rynku dystrybucji piwa, szacowana jest na około 40 milionów złotych. Warunkiem determinującym parafowanie finalnej umowy akwizycji jest uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na zawarcie transakcji, a także pozytywne zakończenie toczącego się w chwili obecnej procesu due diligence lubelskiej spółki.

Konsekwentna realizacja strategii rozwoju Waspol S.A. polegająca na rozszerzaniu obszaru prowadzonej dystrybucji, w wyniku przejmowania lokalnych hurtowni alkoholi, to kluczowy element budowy wartości spółki na poziomie fundamentalnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane