Wątpliwości wokół nowego prezesa UOKiK

Autor: Rzeczpospolita 21 marca 2014 11:23

Formalnego wymogu posiadania wiedzy nie zastąpią najlepsze umiejętności zdobyte w trakcie kariery. Stąd wątpliwości prawników, czy wybór nowego prezesa UOKiK jest zgodny z prawem? - zastanawia się Rzeczpospolita.

Jak pisze "Rzeczpospolita", zgodnie z ustawą kandydat musi być magistrem, mieć co najmniej sześcioletni staż pracy, w tym co najmniej trzy lata na stanowisku kierowniczym, i „posiadać wykształcenie i wiedzę z zakresu spraw należących do właściwości prezesa tego urzędu". I tego ostatniego warunku dotyczą wątpliwości.

Przed powołaniem na stanowisko prezesa Adam Jasser pełnił funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Premiera oraz wiceprzewodniczącego zespołu ds. programowania prac rządu. Jest absolwentem filologii angielskiej (na Uniwersytecie Warszawskim) i ukończył kurs zarządzania w Michigan Business School, choć nie podano bliższych danych, jaki jest przedmiot tego kursu. I to wywołuje podejrzenia, że Jasser może nie spełniać formalnej przesłanki odpowiedniego wykształcenia, która warunkuje powołanie na ten urząd.

Wiadomo też, że nowy prezes przez kilkanaście lat był dziennikarzem Agencji Reutera zajmującym się głównie tematyką gospodarczą.

Ale czy do doświadczenie może zastąpić formalne wykształcenie?

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • jarek 2014-03-21 12:56:48

  nada się , bo to kolega Donalda

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,31

 • Śr

  5,95

 • Min

  3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane