Wawel: Prawdopodobne ograniczenie, a nawet zaprzestanie współpracy z Jeronimo Martins

www.portalspozywczy.pl 6 listopada 2015 19:24

Spółka cukiernicza Wawel ocenia, że prawdopodobne jest ograniczenie, a nawet zaprzestanie współpracy handlowej z Jeronimo Martins Polska. Dodatkowo może zaistnieć konieczność utworzenia odpisu na posiadane udziały w ukraińskiej spółce stowarzyszonej Lasoszczi.

- Tak jak informowaliśmy w raporcie bieżącym z dnia 28 października br., w związku z toczącymi się negocjacjami z Jeronimo Martins Polska może dojść do znaczącego ograniczenia współpracy handlowej z tym partnerem. Nie można wykluczyć również, iż w przypadku braku porozumienia, może dojść do zaprzestania współpracy z kontrahentem – czytamy w raporcie kwartalnym spółki Wawel.

Wawel podaje, że negocjacje handlowe z JMP dotyczą ustalenia warunków współpracy na rok obrotowy 2016, a ograniczenie współpracy może mieć miejsce począwszy od końca br.

Obroty z Jeronimo Martins Polska stanowią ok. 25 proc. wartości całkowitych przychodów ze sprzedaży spółki Wawel.

Jednym z zagrożeń i ryzyk wymienianych przez Wawel w raporcie, które mogłyby w sposób znaczący wpłynąć na poziom osiąganych przez spółkę wyników w perspektywie najbliższego kwartału, jest też możliwa konieczność utworzenia odpisu na posiadane udziały w ukraińskiej spółce stowarzyszonej.

- Ponadto w związku z sytuacją polityczną i ekonomiczną na Ukrainie istnieje ryzyko w działalności spółki „ Lasoszczi” (jednostka stowarzyszona, w której Wawel posiada 48,5 proc. udziałów) – czytamy w raporcie.

- W związku z powyższym zarząd nie wyklucza w kolejnych okresach sprawozdawczych dokonania odpisu wartości posiadanych udziałów oraz udzielonych pożyczek spółce „Lasoszczi”, których łączna wartość księgowa na dzień 30.09.2015 r. wynosi 4.258 tys. zł (w tym: udziały 2.828 tys. zł i pożyczki 1.430 tys. zł) – informuje Wawel.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    18,59

  • Śr

    15,07

  • Min

    10,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane