Ważą się losy własnej sieci sprzedaży Browaru Czarnków

www.portalspozywczy.pl 15 listopada 2013 12:46

Ważą się losy własnej sieci sprzedaży Browaru Czarnków

W III kwartale br. Grupa Kapitałowa Browaru Gontyniec SA osiągnęła przychody netto ze sprzedaży w kwocie 18,05 mln zł, co w odniesieniu do analogicznego okresu roku poprzedniego wykazuje wzrost sprzedaży na poziomie ok. 7 proc. Duży wpływ na osiągnięcie przez grupę wzrost sprzedaży do roku poprzedniego miały własne sklepy firmowane logo "Browar Czarnków".

Jak dodano w komunikacie, ważą się losy własnej sieci sprzedaży. - W III kwartale 2013 r. Browar Gontyniec realizował założenia podjętej w poprzednim kwartale decyzji o optymalizacji funkcjonowania własnej sieci sprzedaży. Wypowiedziane zostały umowy najmu nierentownych lokalizacji punktów handlowych. Działalność operacyjna wszystkich funkcjonujących w trzecim kwartale 2013 r. sklepów została zwiększona o czternaście sezonowych (działających od 01 lipca do 31 sierpnia, a w wybranych miejscach także w trakcie weekendów we wrześniu) punktów zlokalizowanych w paśmie nadmorskim. Otwarty został także nowy sklep w paśmie górskim w Szczawnicy. Spółka nie planuje kolejnych otwarć nowych sklepów w kolejnych kwartałach. Analiza wyników sprzedażowych oraz kosztowych po zakończonym 2013 r. pozwoli na podjęcie decyzji o rozmiarach i operacyjnym działaniu własnej sieci sprzedaży w kolejnych latach - podała spółka w raporcie.

W wyniku działań operacyjnych związanych z produkcją i dystrybucją piw marek: Noteckie, Gniewosz i Konstancin spółka osiągnęła zysk netto na sprzedaży w kwocie 331 tys. zł, co stanowi 122 proc. osiągniętego zysku netto na sprzedaży za III kwartały 2012.

Grupa Kapitałowa w III kwartale bieżącego roku rozpoczęła restrukturyzację organizacyjną i sprzedażową, zmierzającą m.in. do uporządkowania aktywów oraz uruchomienia produkcji piwa w nowym budynku browaru w Kamionce. W wyniku tych działań grupa osiągnęła zysk z działalności operacyjnej w wysokości 8,18 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,69

  • Śr

    2,80

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane