Wciąż bez porozumienia ws. płac w Tesco. Związkowcy otwarci na dialog

Autor: dlahandlu.pl 16 października 2017 10:29

Wciąż bez porozumienia ws. płac w Tesco. Związkowcy otwarci na dialog Fot. Shutterstock.com

Trwa sytuacja patowa w polskim oddziale Tesco. Związkowcy z NSZZ "Solidarność" rozmawiali na temat płac z Mattem Simisterem, dyrektorem zarządzającym Tesco na Europę Środkową. Wciąż jednak nie wiadomo, czy ich postulaty zostaną uwzględnione.

Oto treść oświadczenia, które przekazała przewodnicząca Komisji Zakładowej, Elżbieta Jakubowska:

"(...)12 października 2017 r. zostaliśmy poproszeni o przeprowadzenie rozmowy za pośrednictwem sprzętu audiwizualnego z Mattem Simisterem, dyrektorem zarządzającym Tesco na Europę Środkową. Liczyliśmy na to, że Pan Dyrektor złoży Pracownikom Tesco Polska konkretną propozycję dot. wzrostu wynagrodzeń w roku 2017., oraz zapowie zmiany w polityce kadrowej w firmie, ponieważ obecna doprowadziła do znacznego zmniejszenia liczby pracowników działów handlowych w Polsce, co stanowi nie tylko olbrzymie obciążenie dla pracujących w nich osób, ale przede wszystkim spowodowało drastyczny i zauważalny spadek jakości obsługi naszych klientów. Niestety Matt Simister poza obietnicami wybiegającymi w przyszłość i zapowiedzią kolejnego spotkania nie zaproponował NIC KONKRETNEGO. "Solidarność" zapewniła Pana Dyrektora o swojej gotowości do zakończenia sporu zbiorowego na drodze dialogu i porozumienia jeżeli tylko Zarząd Tesco, złoży propozycję wzrostu wynagrodzenia na poziomie, który będzie możliwy do przyjęcia przez obie strony sporu".

Przypomnijmy: NSZZ "Solidarność" jest w sporze zborowym z Tesco w następujących postulatach pałacowych tj. podwyżki wynagrodzeń od 1 marca 2017 r. w wysokości 350 zł brutto za wszystkich grup płacowych, 200 zł brutto dla kierowników sklepów, kierowników stoisk oraz zastępców kierowników a także 10 proc. dodatku do wynagrodzenia dla pracowników, których wynagrodzenie jest niższe 3000 zł z tytułu każdej zmiany zakresu czynności i/lub zmiany nazwy stanowiska dla pracowników, w tym każdej zmiany, która wystąpiła w okresie od 1 stycznia 2014 r.

Czytaj także: Reorganizacja pracy w Tesco trwa. Zmiany w strukturach kierowniczych

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,55

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8293

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane