We wrześniu trzy sklepy Real zmienią szyld na Auchan

www.portalspozywczy.pl 3 września 2014 20:07

11 września hipermarket Real w Centrum Handlowym M1 w Markach koło Warszawy zmieni szyld na Auchan. Jak dowiedział się serwis portalspozywczy.pl, w tym miesiącu także kilka innych placówek działających pod szyldem niemieckiej sieci zmieni swoje barwy narodowe.

Modernizacja i wewnętrzny remodeling hipermarketu Real w Markach koło Warszawy trwał przez niemal całe wakacje, teraz prace są na ukończeniu. Oficjalne otwarcie sklepu Auchan w Centrum Handlowym M1 w Markach nastąpi 11 września.

Hipermarket w Markach, to kolejny po Realu w Opolu i H Pogoria w Dąbrowie Górniczej sklep, który zmienia szyld na Auchan. Po pierwszych trudnych miesiącach renegocjacji umów najmu z właścicielami centrów i parków handlowych, w których działały placówki niemieckiej sieci, widać już pierwsze efekty. Wydaje się, że zmiana szyldów z Ral na Auchan będzie nabierała tempa. W ostatnim czasie media informowały, że władze Auchan podpisały 14 umów najmu i systematycznie renegocjują kolejne. Warto jednak przypomnieć, że Auchan przejęło 49 sklepów Real, to oznacza, że cały projekt jest ciągle w początkoweh fazie realizacj i najwięcej przekształeceń sklepów czeka nas w roku 2015.

Według informacji serwisu portalspozywczy.pl we wrześniu szyld zmienią także hipermarkety Real Częstochowa oraz Real w M1 na al. Pokoju w Krakowie. Wkrótce zmiany zostaną wprowadzone także w sklepie Real, które znajduje się w Gdyni (CH Riviera).
Według przedstawiceli Auchan, proces modernizacji i rebrandingu sklepów może zakończyć się w ciągu dwóch lat. Wszystko jednak będzie zależało od przebiegu negocjacji nowych warunków umów najmu z właścicielami centrów handlowych, w których działają sklepy Real. Koszty całej zmiany władze francuskiej grupy oszacowały na ok. 30 mln euro, czyli ponad 120 mln zł.

Jak już informował serwis portalspozywczy.pl Grupa Auchan renegocjowała umowy najmu m.in. w parkach handlowych M1, których właścicielem jest fundusz Apollo Rida, centrach handlowych CH Karolinka i CH Pogoria, należących do funduszu inwestycyjnego BlackRock w Opolu i Dąbrowie Górniczej, a także w gdyńskiej Rivierze, obiekcie będącym własnością firmy Mayland.

Przypomnijmy, że Grupa Auchan w styczniu 2014 r. uzyskała zgodę UOKiK na przejęcie 49 hipermarketów Real w Polsce. Wcześniej Auchan miało w naszym kraju 27 sklepów, a Real 57. Ostatecznie francuska sieć nie będzie jednak miała 84 lokalizacji pod swoim szyldem, a 76, bowiem zgoda UOKiK na przejęcie miała charakter warunkowy - Urząd jednocześnie nakazał Auchan sprzedaż 8 hipermarketów Real.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • RPH 2014-09-07 21:33:16

    Drugi po Opolu był sklep w Dąbrowie Górniczej, CH Pogoria, otwarcie jako Auchan 13 sierpnia. Myślałem że jesteście poważnym serwisem, a tymczasemtakie proste błędy i nieprawdziwe informacje

  • userman 2014-09-04 14:24:45

    Dabrowa jeat juz auchan, macie jakies nieaktualne dane.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane