Według franczyzobiorców McDonald's plan naprawy nie przynosi efektów

Autor: wyborcza.biz 21 października 2015 10:41

Według franczyzobiorców McDonald's plan naprawy nie przynosi efektów fot. za mcdonalds.pl

Plan naprawy McDonald'sa nie przynosi - według franczyzobiorców - rezultatów. Przeciwnie - uważają oni, że problemów jest jeszcze więcej niż wcześniej - pisze serwis wyborcza.biz.

McDonald's od dawna nie ma dobrej passy. W ujęciu rocznym obrót koncernu za 2014 r. zmniejszył się o 10 proc. - spadł do 6,5 mld dol. Wyjątkowo kiepsko jest właśnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie w ubiegłym roku zyski firmy spadły aż o 14 proc. - do 4,76 mld dol. Był to najgorszy wynik koncernu w jego historii. Receptą na te bolączki miał być plan naprawczy, który w maju zapowiedział nowy prezes spółki Steve Easterbrook.

Sceptycyzm franczyzobiorców wywołany jest właśnie tym planem. Easterbrook postanowił, że w Stanach Zjednoczonych śniadania będą wydawane w lokalach McDonald's przez cały dzień. Wprowadził też usługę stworzenia własnej kanapki dla klienta z 30 różnych składników spożywczych. Według franczyzobiorców to tylko komplikuje sprawę, bo robienie przez cały dzień kanapek śniadaniowych zakłóca pracę kuchni, a z kolei rozmaite rodzaje kanapek komponowane przez samych klientów sprawiają, że kucharzom trudniej ich zadowolić i ustrzec się błędu.

Czytaj więcej na wyborcza.biz.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • fufu 2015-10-22 13:47:39

  Oczywiście, ze maja! Rodem z TOPSZEFA i PIEKIELNEJ KUCHNI! Kucharze jak ta lala:-)

 • Duch 2015-10-22 09:21:07

  To tam mają kucharzy? :D

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,10

 • Śr

  5,83

 • Min

  3,94

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8529

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane