PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Według GPW Waspol jest gotowy na rynek główny

Autor: dlahandlu.pl 4 kwietnia 2011 09:31

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zakwalifikował akcje Waspolu do segmentu NewConnect Lead. Celem tego przedsięwzięcia jest promowanie tych spółek z rynku NC, które mają największe szanse na przeniesienie swoich notowań na rynek główny. Waspol znalazł się w gronie 16 -stu wyróżnionych spółek.

Podczas selekcjispółek brane były pod uwagę m.in. następujące kryteria: średnia wartość rynkowa emitenta w ostatnich 6 miesiącach co najmniej 5 mln € oraz free float na koniec każdego kwartału - co najmniej 10 proc. oraz średni obrót na sesję w ostatnich 6 miesiącach lub średnia liczba transakcji w tym okresie - odpowiednio 10 000 zł i 5 transakcji.

- Pojawienie się NewConnect Lead jest kolejnym etapem rozwoju alternatywnego systemu obrotu. NewConnect jest obecnie istotnym elementem rynku giełdowego Udział inwestorów instytucjonalnych w kapitalizacji NC sięga już 30% . Punktem odniesienia dla NC Lead może być tak zwany bottom WIG oraz bottom Głównego Rynku, czyli 100 spółek o najniższych obrotach z indeksu WIG i z całego rynku regulowanego - dodaję władze GPW.

Waspol SA jest jednym z największych, niezależnych dystrybutorów alkoholi wysokoprocentowych, piwa i wina w Polsce i największym we wschodniej i centralnej Polsce. Zysk spółki za cztery kw. 2010 wyniósł 1,47 mln zł. Przychody netto ze sprzedaży wyniosły ponad 222 mln zł i były zarazem o 5 mln zł niższe niż w roku 2009.

Jak juz pisaliśmy, 22 marca 2011 roku zostały podpisane przedwstępne umowy nabycia przez Waspol SA 100 proc. udziałów w sieci handlowej Eden Sp. z o.o. Finalizacja transakcji planowana jest na 15 kwietnia br.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane