PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Węgierski oddział Auchan ukarany za pobieranie opłat od dostawców

Autor: biztok.pl 25 marca 2015 12:13

Węgierski oddział Auchan ukarany za pobieranie opłat od dostawców

Węgierski oddział francuskiego Auchan został ukarany przez tamtejszy urząd antymonopolowy GVH grzywną 1 mld forintów (13,5 mln zł) za nadużywanie pozycji rynkowej. Sieć hipermarketów zapowiada walkę o jej unieważnienie "wszelkimi dostępnymi prawnymi sposobami" - podaje biztok.pl.

GVH (Gazdasági Versenyhivatal) na podstawie przeprowadzonego dochodzenia uznał, że od 1 czerwca 2006 r. do 31 grudnia 2014 r. węgierskie Auchan pobierało od dostawców specjalną opłatę za możliwość umieszczenia produktów na półkach hipermarketów.

Jak wykazano, około dwie trzecie dostawców produktów innych niż żywnościowe musiało ponosić opłaty ustalane jako procent od wartości netto dostarczanych towarów, niezależnie od osiąganych obrotów.

 Węgierski portal Portfolio.hu informuje, że opłata, którą określano jako "dalszą pomoc rabatową" musiała być płacona, jeśli dostawca chciał mieć pewność, że jego towary będą obecne w ofercie hipermarketów Auchan.

Z ustaleniami inspektorów GVH, a w szczególności z bardzo wysoką karą finansową, zdecydowanie nie zgadza się węgierski oddział Auchan, który zapowiedział, że wystąpi na drogę sądową.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Piotrek 2015-03-26 18:53:06

  Też mi nowość... u nas każda sieć bierze pieniądze za to, że tam jesteś. Tylko Biedronka i Netto działają na pełnych warunkach net/net a reszcie i tak się płaci. Niech urząd wejdzie do pierwszej lepszej sieci i skontroluje papiery, okaże się, że dostawcy płacą "budżety marketingowe" w zamian za nic!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,55

 • Śr

  0,31

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane