PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Węgry: Handel detaliczny wśród sektorów wolnych od kapitału zagranicznego

Autor: WPHiI,dlahandlu.pl 10 czerwca 2015 11:15

Według premiera Węgier Victora Orbana sektor bankowy, energetyczny, rynek mediów a także handel (szczególnie handel detaliczny)powinny funkcjonować bez udziału kapitału zagranicznego - podaje Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Budapeszt.

Sytuacja taka przyczyniłaby się do stworzenia na tych rynkach lepszych warunków pracy, obniżenia podatków czy zwiększenia liczby zamówień z jednoczesnym zniesieniem wielu funkcjonujących obecnie regulacji.

Przypomnijmy, od marca na Węgrzech zakazany jest handel w niedzielę. Skutki zakazu odczują przede wszystkim należące do zagranicznych sieci supermarkety, które zaczęły się pojawiać na Węgrzech po demokratycznej transformacji 1989 roku i zarabiają przede wszystkim w niedziele.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • handlowiec 2015-06-18 15:17:22

  Producenci płacą bonusy od obrotu w Polsce bezpośrednio do kraju pochodzenia spółek.

  Jeśli dystrybutor w kraju wykonuje milionowe obrotu z siecią w Polce to producent zapłaci 0,5 do 3% do Niemiec, Francji Anglii.

  W 2013 obroty samsung w Polsce rozwiązań IT blisko 3 miliardy

  Podnoszenie podatku szkodzi tylko uczciwym polskim firmom.

  Zachodnie firmy dawno wypracowały sposób ominięcia płacenia podatku w podbitych państwach.

  Orban ma rację absolutną krajowe przedsiębiorstwa to podstawa do polepszenia sytuacji obywateli krajów, które nie posiadają technologii a jedynym kapitałem jest konsument. • yoyo 2015-06-12 11:00:02

  Wszystkie wymienione przeze mnie firmy działają po ok 20 lat. Wszystkie wielkie zachodnie sieci tak co najmniej 50, z czego zazwyczaj połowę czasu tylko na rodzimym rynku. Ciekawe kiedy w Balatonie będzie można zmoczyć tylko węgierską d...

 • b prac. marketu 2015-06-12 01:17:32

  Węgry może i maja rację z tymi zagranicznymi firmami skupionymi np pod przykryciem POHiD-u jako polskie organizacje drenujące polskiego pracownika w myśl zasady " nasz prac. 5 zł/h a zagraniczny 10-12$/h Tak jest oni z tych niezapłaconych podatków w Polsce utrzymują swe nierentowne markety u siebie!! Ma rację rząd Węgier że ich opodatkowuje i wprowadza ograniczenia. Czemu nasz rodzimy handel np Piotr i Paweł ale i GS nie sa zwolnione z podatków ( oni płaca jakieś tam podatki ale

  od zysków które i tak "topią" w co rusz nowych "projektach" - Oszukują i doja nasz Kraj jak dawniej zamorskie kolonie a teraz maja "nowe" kraje UE drugiej kategorii!!! Tak trzymać Panie Orban u nas nadchodzą też takie czasy już jesienią!!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (8)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,55

 • Śr

  0,31

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane