Węgry znoszą dodatkowy podatek nałożony na duże sieci

Autor: trade.gov.pl, www.dlahandlu.pl 25 listopada 2015 12:16

Węgry znoszą dodatkowy podatek nałożony na duże sieci fot. shutterstock

Węgierski parlament zlikwidował dodatkowy podatek nałożony na duże sieci handlowe, przywracając tym samym ryczałtowy podatek dla wszystkich detalistów w wysokości 0.1% wartości sprzedaży netto - podał portal promocji eksportu za HATC.

Ustawa, która weszły życie z początkiem tego roku nakazywała płacenie podatku w wysokości 6% dla sieci osiągających wyższe obroty. Szybka reakcja UE uznająca ustawę za niezgodną z przepisami unijnymi spowodowała, że rząd nie zdążył pobrać należnych podatków.

Przypomnijmy, kilka miesięcy temu Węgierskie Biuro Bezpieczeństwa Żywności Nébih (odpowiednik polskiego sanepidu) poinformowało, że w związku z wszczęciem przez KE postępowania w sprawie progresywnej stawki podatku obrotowego dyskryminującej sieci o wysokich przychodach, podjęto decyzję o jego zawieszeniu do czasu zakończenia postępowania.

Węgierski rząd prognozował wpływy z podatku w wysokości 30 mld HUF.

Według KE progresywne stawki podatku obrotowego dla sieci są to szkodliwe działania zakłócające funkcjonowanie konkurencyjności na rynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • b. prac. 2015-11-25 19:58:08

    Zdaje się PiS-owska propozycja podatku nie jest 6% a o wiele mniejsza więc bez obaw można ja wprowadzać ale uściślić że od obrotu!!!. zakazać wywozu utargów za granicę!!! nakazać płacenia faktur za dostarczony towar w terminach, karać, za zatory płatnicze sieci nie płacą a ZUS i US nie czeka!!! itd.

  • sprzedawca 2015-11-25 16:05:28

    Czyżby projektodawcy polscy nie znali prawa europejskiego i próbowali popełnić ten sam błąd, co Węgrzy? Bardzo ciekawe, co z tego całego szumu wyjdzie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4715

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane