Weltbild.pl zmienia się w Ravelo

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 20 maja 2014 18:30

Sklep internetowy Weltbild.pl od roku jest częścią Grupy PWN. Nadszedł czas na zamknięcie pewnego etapu i oficjalne rozpoczęcie rebrandingu. W maju 2014 r. Weltbild.pl zmienia się w Ravelo - poza nazwą zmianie ulega sam serwis internetowy sklepu oraz identyfikacja wizualna. Procesowi towarzyszy kampania promocyjna w internecie, prasie oraz własnych kanałach marketingowych sklepu.

Mimo nowej nazwy, sklep Ravelo.pl jest obecny na polskim rynku e-commerce od 2002 roku. Początkowo pod adresem KDC.pl (Klub Dla Ciebie) był wspólnym przedsięwzięciem Grupy Bauer Media i Verlagsgruppe Weltbild, następnie w całości wszedł w skład polskiego oddziału Weltbildu. Wraz z końcem 2012 r. niemiecki właściciel podjął jednak decyzję o ostatecznym wycofaniu się z naszego rynku.

- To był trudny moment dla nas wszystkich. Pod znakiem zapytania stanęło dalsze istnienie poszczególnych części Weltbild Polska, w tym sklepu internetowego, pomimo jego dużego potencjału. Nie mogliśmy się z tym pogodzić. Szczęśliwie do pomysłu zainwestowania w księgarnię Weltbild.pl udało się przekonać należącą do Grupy PWN firmę Azymut - operatora logistycznego i jednego z największych dystrybutorów książek w Polsce. Tak rozpoczął się kolejny etap naszej działalności - mówi Paweł Wojciechowski, dyrektor zarządzający Ravelo. Sp. z o.o.

Poza zewnętrznymi zmianami, Ravelo zadbało także o odświeżenie oferty. Nadal podstawą są książki, ale dużej zmianie uległa oferta pozaksiążkowa. Tworzą ją krótkie, tematyczne serie pomysłowych produktów, dobieranych do okoliczności i pory roku. Księgarnia wciąż stawia na rozwój logistyki, wprowadzając dodatkowe formy dostawy, jak na przykład „Stację z Paczką" - czyli możliwość odbioru zamówień na stacjach paliw Orlen. Długo wyczekiwaną nowością dla klientów Ravelo jest też ponad 100 punktów darmowego odbioru w całej Polsce - w księgarniach partnerskich sieci dystrybucyjnej inwestora - OSDW Azymut.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,38

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane