Whole Foods przyspiesza wzrost. Czy to zasługa Amazona?

Autor: dlahandlu.pl, za esmmagazine.com 20 listopada 2017 12:43

W czwartym kwartale finansowym zakończonym 24 września sprzedaż Whole Foods wzrosła o około 4,4 proc. rok do roku. Jest to najlepszy wskaźnik wzrostu sprzedaży w ciągu dwóch lat. Jest on także wyższy niż szacunek Morgan Stanley, który spodziewał się około 3 proc. wzrostu – informuje serwis esmmagazine.com, za agencją Bloomberg.

Jak czytamy w esmmagazine.com, nie można stwierdzić, na ile to przyspieszenie wzrostu jest zasługą przejęcia sieci Whole Foods przez Amazona (transakcja została sfinalizowana w sierpniu). Można jednak przypuszczać, że fala informacji i opinii analityków oraz obniżki cen w sklepach Whole Foods, na jakie zdecydował się Amazon, przyczyniły się do wzrostu odwiedzalności sieci.

Prawdopodobnie przejęcie Whole Foods przez Amazona spowodowało pogorszenie w wynikach tej pierwszej firmy. Marża brutto w czwartym kwartale, czyli przychody pomniejszone o koszty związane z przygotowaniem towarów oraz kosztami sklepów, była o około 1 punkt procentowy gorsza niż rok wcześniej. To może być efekt wspomnianej obniżki cen.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,45

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane