Wiceprezes Bać-Polu: Konsument bierze pod uwagę nie tylko cenę, ale i ofertę konkurencji

Autor: dlahandlu.pl/KPMG 8 czerwca 2015 13:16

Znacznie większym wyzwaniem jest kwestia przyjęcia właściwej strategii danej sieci handlowej w obliczu zmian preferencji i zachowań konsumentów. Dzisiejszy klient podejmuje decyzje zakupowe po dokładnej analizie produktu, biorąc pod uwagę nie tylko jego cenę, ale również to, co oferuje konkurencja - mówi w komentarzu do raportu KPMG "Na rozdrożu. Wyzwania i priorytety sieci spożywczych w Polsce" Teresa Sienkiewicz, wiceprezes Bać-Polu.

- Po dekadzie intensywnego rozwoju niemal wszystkich formatów, sieci handlowe stanęły obecnie przed poważnymi wyzwaniami związanymi z głębokimi przemianami jakościowymi w handlu. I nie chodzi tu tylko o rozwój sprzedaży internetowej czy zróżnicowaną dynamikę rozwoju poszczególnych form handlu, ale także o wzrastającą złożoność operacyjną, zmieniające się relacje pomiędzy handlem detalicznym i hurtowym, silną presję na racjonalizację zapasów czy zwiększanie efektywności łańcucha dostaw. Są to jednak obszary, dla których, moim zdaniem, szybkie znalezienie odpowiednich rozwiązań nie powinno przysporzyć sieciom detalicznym zbyt wielu problemów - mówi Teresa Sienkiewicz.

Jej zdaniem kupowanie to już nie tylko wybranie konkretnego produktu, ale świadomy proces porównywania cen oraz szukania jak najlepszych ofert na rynku. - Co jednak zrobić, kiedy klientowi nie wystarczają już promocje i atrakcyjne rabaty, by przekonać go do zakupu? Sieci są już w tej chwili zmuszone do szukania nowych sposobów trafienia do potencjalnych klientów wszędzie tam, gdzie atrakcyjne rabaty straciły swą „magiczną moc” - uważa wiceprezes Bać-Polu.

- Obserwując rynek handlu detalicznego w Polsce oraz zmiany zachodzące w ciągu ostatnich miesięcy, mogę postawić tezę, że wygranym nie będzie ta sieć, która tylko wypracuje odpowiednią strategię w odpowiedzi na dynamiczne zmiany zachowań klientów, ale ta, która rozwiąże problem standaryzacji tejże strategii i przystosuje ją do warunków lokalnego rynku - podsumowuje Teresa Sienkiewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • tom 2015-06-08 17:46:55

  a kto to jest ta pani??

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,69

 • Śr

  0,85

 • Min

  0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane