Wiceprezes Bomi o powodach upadku sieci

Autor: gazeta.pl 8 marca 2013 20:50

Wiceprezes Bomi o powodach upadku sieci

Decyzją sądu spółka Bomi kończy działalność. - Wpływ na naszą sytuację miało wiele czynników - na pewno nietrafione lokalizacje, rozbudowana struktura, sposób zarządzania, w pewnym stopniu kryzys - ocenia Jarosław Górczak, wiceprezes Bomi, cytowany przez gazeta.pl.

- Gdy próbowaliśmy ratować spółkę - przez kontrakty franczyzowe czy szukanie inwestora - było już za późno. Inwestor branżowy się nie znalazł, inne sieci handlowe też mają problemy. Postanowiliśmy więc złożyć do sądu wniosek o zmianę upadłości układowej na likwidacyjną - uzasadnia wiceprezes w rozmowie z gazeta.pl

W tej chwili spółka ma 230 mln zł zobowiązań. Wierzycielami są m.in. banki PKO BP, Pekao SA i BRE Bank.

Logo Bimi przetrwało na Pomorzu, gdzie franczyzobiorcą została spółka Delta Pomorze, której prezesem jest Mieczysław Cierpisz, kiedyś związany z Bomi. Obecnie działają skepy w CH Madison, Parku Handlowym Matarnia, w Centrum Handlowym Batory oraz w Centrum Handlowym Alfa. Delta Pomorze zapowiada, że w tym półroczu otworzy kolejny sklep. - Jesteśmy odrębną firmą. Bez względu na to, co stało się z marką Bomi, nasze sklepy pozostają - opowiada Magdalena Śmigiel z działu marketingu Delta Pomorze. Od Bomi użytkujemy logo i tzw. know-how. Sami zajmujemy się pozyskaniem dostawców czy najmem lokali. Na podstawie zawartej umowy, którą podpisaliśmy z Bomi, gdy spółka była w upadłości układowej, prawo do użytkowania logo mamy do końca 2013 r. Firma zamierza starać się o utrzymanie logo Bomi i negocjować z syndykiem, który zarządza majątkiem spółki. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • b prac. marketu 2014-03-11 03:15:05

    "znad klifu" ma rację Bomi upadło z powodu złego zarządzania dotychczasowych zarządów. Szkodaże p. Górczak przyszedł tak póżno do Bomi chłop zrobił by porządki a nierobami i niby fachowcami a tak mamy co mamy. Szkoda ach żal tej marki.I delikatesy by przetrwały ale nie tak jak dotychczas kierowane przez nieudaczników!!!.

  • Merry 2013-03-11 19:59:51

    a nie przez mega inwestycje w łęgajnach czyli kupno i wielak modernizacja szklarnii !!!???!!

  • znad klifu 2013-03-11 18:02:43

    Bomi upadło przez bardzo złe zarządzanie Olsztyna, nieznajomość specyfiki handlu w Warszawie i przede wszystkim handlu delikatesowego !!! Ot chłopki dorwały się do wielkiego miasta, a były to naprawdę dobre DELIKATESY :(

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane