Wiceprezes EI: Wiodący operatorzy poradzili sobie ze spowolnieniem całkiem dobrze

Autor: www.dlahandlu.pl 23 stycznia 2013 09:49

Wiceprezes EI: Wiodący operatorzy poradzili sobie ze spowolnieniem całkiem dobrze

Rok 2012 charakteryzował się znaczącym nasileniem konkurencji na rynku spożywczym w Polsce. Obok stale rosnącej presji cenowej ze strony liderów rynkowych, sieci handlowe zaczęły odczuwać skutki spowolnienia dynamiki popytu konsumenckiego w Polsce. Wydaje się jednak, że wiodący operatorzy poradzili sobie ze spowolnieniem całkiem dobrze - powiedział Michał Kędzia, wiceprezes Enterprise Investors.

Stale jesteśmy świadkami bardzo dużej liczby otwarć dokonywanych przez liderów poszczególnych formatów co wskazuje że potencjał rynku handlu detalicznego żywnością w Polsce nadal jest daleki od wyczerpania. W bieżącym roku 2013 spodziewam się dalszego dynamicznego rozwoju wiodących operatorów detalicznych kosztem stopniowo tracących na konkurencyjności sklepów tradycyjnych - dodaje Michał Kędzia.

Jak ujawnia nasz rozmówca, dla Dino, po udanym roku 2012, głównym celem na 2013 jest utrzymanie tempa rozwoju sieci. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników spółki w dopiero co zakończonym 2012 i liczymy na utrzymanie tych korzystnych trendów w przyszłości - podsumowuje wiceprezes Enterprise Investors.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,13

  • Śr

    5,99

  • Min

    3,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9201