PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Wiceprezes LPP rezygnuje. Kurs akcji spada o 2 proc.

Autor: gazeta.pl 8 grudnia 2014 14:24

Kurs akcji LPP (właściciel m.in. marki Reserved czy Mohito) stracił 2 proc. po informacji, że Dariusz Pachla, członek zarządu firmy - zrezygnował ze swojej funkcji - podaje gazeta.pl

"Zarząd LPP SA informuje, że w dniu 8 grudnia 2014 roku Dariusz Pachla złożył rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu LPP SA ze skutkiem na 31 grudnia 2014 roku, przy czym nadal pozostanie pracownikiem LPP SA" - poinformowała firma odzieżowa. Z komunikatu spółki wynika, że Dariusz Pachla zostanie członkiem rady nadzorczej spółki, na co się zgodził. Inwestorzy źle ocenili rezygnację wiceprezesa - kurs akcji LPP tracił około południa 2 proc., mimo że rano otworzył się tylko na niewielkim minusie.

Właściciele i założyciele spółki prezes Marek Piechocki i szef rady nadzorczej Jerzy Lubianiec w ogóle nie wypowiadają się w mediach.

Dariusz Pachla odchodzi w momencie, kiedy LPP coraz śmielej wchodzi na zagraniczne rynki. Marki Reserved czy Cropp mają już rozwiniętą sieć sprzedaży w Rosji, na Ukrainie czy w Czechach. Jesienią spółka otworzyła pierwsze salony Reserved w Stuttgarcie, Recklinghausen, Bremie i Hanowerze. W następnych latach firma otworzy flagowe salony w Berlinie i Mannheim. Do tej pory żadnej polskiej marce odzieżowej nie udało się na stałe zagościć na rynku niemieckim. 

W listopadzie w sklepach Mohito pojawiła się specjalna kolekcja sygnowana nazwiskiem najbardziej znanej polskiej modelki Anji Rubik. W 2016 r. ma zadebiutować najdroższa marka w portfolio LPP. Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie jej nazwa.

Do końca września firma miała 3,3 mld zł przychodów, czyli o 515 mln zł więcej niż przed rokiem. Nieznacznie, bo o około 15 mln zł, spadł w tym czasie wynik netto - do 236 mln zł - czytamy w gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • gimba 2015-02-26 01:26:54

    To tylko dwa procent, ale jak poczytałem na gowork.pl/opinie_czytaj,68125 to jednak dwa procent 500 milionów to już milion, masakra!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane