PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Wiceprezes Tesco: Klienci wzrost VAT odczują za miesiąc lub dwa

Autor: Rzeczpospolita 21 stycznia 2011 08:45

- Koszty podniesienia VAT klienci najprawdopodobniej poniosą za miesiąc, za dwa i wtedy wiadomo będzie jak to wpłynie na inflację. Ale ceny żywności mogą w tym roku wzrosnąć o 5 - 5,5 proc. - powiedział Czesław Grzesiak, wiceprezes Tesco na konferencji zorganizowanej przez firmę doradczą Deloitte i PKPP Lewiatan, czytamy w Rzeczpospolitej.

Według cytowanego przez „Rz" Jana Krzysztofa Bieleckiego, szefa Rady Gospodarczej przy premierze ten rok powinien być dla gospodarki lepszy niż poprzedni. Problemy mogą jednak wynikać między innymi z wzrostu inflacji, z wzrostu cen surowców oraz cen żywności. Niewiadomą jest sytuacja w Europie. Dodatkowo w tym roku firmy mogą mieć znowu nieco trudniejszy dostęp do pieniądza.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Marta 2011-01-21 15:34:59

  Podwyżka cen juz jest bardzo odczuwalna i to nie o 5 czy 5,5% a dużo, dużo wiecej . Za ziemniaki przywozone do domu płaciłam 1 zł.Teraz 1,33 w Kielcach . W sklepach juz nie kupię 1,79 to wielka przesada. Warzywniak w bloku już został zamkniety , bo nikt po takich zawyżonych cenach nie kupował. Zapietruszkę korzeń chcieli 6zł za kg. Ja kupuję ponizej 4zł. Cena maki jest strasznie wysoka. Kupuję już we młynie. !0 kg przywiozę autobusem , bo mam spod domu pod sam młyn.Wszystko przeliczam , zmieniam sposób żywienia tak ,by nie odczuć zanadto podwyżki. Wiele artykułów zamawiam w wiekszej ilości u producenta np. soki tłoczone na zimno. Kurczaki po skrzynce kupuję w ubojni, przywożą mi do domu na telefon. Jaja kupuję na pół z sąsiadką razem 10 wytłoczek po 30szt. z dostawą oczywiście darmową bezpośrednio do domu. Omijam sklepy , które narzucaja zbyt dużą marżę. Oczywiście hurtownie sprzadadza , jesli biorę wszystkiego więcej. Dlatego warto zmówić sie ze znajomymi i kupować w hurtowni więcej.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,70

 • Śr

  1,25

 • Min

  0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane