PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Większość Polaków przeciwko eliminacji gotówki z obrotu

Autor: dlahandlu.pl 10 maja 2016 11:03

Z badań przeprowadzonych na zlecenie paysafecard, firmy działającej w branży internetowych rozwiązań typu prepaid – wynika, że większość ankietowanych Polaków jest przeciwna eliminacji gotówki i zamiany jej na cyfrowe formy płatności.

54,8% respondentów wypowiedziało się przeciw jej likwidacji. Z wyników uzyskanych w innych krajach europejskich płyną podobne wnioski – 57,5% badanych nie chce wycofania realnych pieniędzy. W Grecji i we Włoszech ponad 45%, a w Anglii 60,6%. Trend jest szczególnie widoczny w Hiszpanii i w Niemczech, gdzie znalazło się najwięcej przeciwników rezygnacji z realnej waluty – odpowiednio 69% oraz 73,6% respondentów było negatywnie nastawionych do pomysłu.
W Polsce wśród obu płci panuje zgodność odnośnie wycofania z obiegu gotówki – 53,9% kobiet oraz 55,7% mężczyzn jest przeciwna. Niechęć do eliminacji realnej waluty jest szczególnie widoczna w przedziale wiekowym 18-25 lat, gdzie blisko 70% respondentów nie chce likwidacji tradycyjnej formy rozliczeń. Brak poparcia dla wycofania gotówki jest związany przede wszystkim z kwestią komfortu oraz bezpieczeństwa przy dokonywaniu transakcji.
„paysafecard to metoda płatności, która gwarantuje w Internecie doświadczenia płatnicze zbliżone do transakcji gotówkowych: nie wiąże się z koniecznością podawania swoich danych, gwarantuje bezpieczeństwo transakcji, a sam środek płatniczy nic nie kosztuje – mówi Udo Müller, dyrektor generalny paysafecard.
Według innych badań przeprowadzonych przez paysafecard , jako bardzo ważny aspekt przy dokonywaniu płatności w sieci, 83,6% ankietowanych wskazało bezpieczeństwo. Kolejnymi istotnymi czynnikami są szybkość oraz brak dodatkowych opłat – na co zwróciło uwagę 66,6% badanych. Dodatkowo 54% osób wskazało na wygodę, a 52,2% na anonimowość.
paysafecard działa w Polsce już od 8 lat. Według badań paysafecard, średnia jednorazowa transakcja online w naszym kraju wynosi ponad 350 PLN, a blisko 20% badanych osób przeznacza na ten cel ponad 500 PLN. PIN’y paysafecard dostępne są do nabycia między innymi w Relay, Inmedio, 1-Minute, Statoil, Shell, Stacjach BP, Komputronik, Auchan, RUCH, Carrefour, POLOmarket, Delikatesy Centrum, Pepco, a w grudniu 2015 dołączyło do nich ponad 1000 salonów Top Press i saloników Kolporter. Spółka nieustannie pracuje nad rozszerzeniem listy miejsc dystrybucji.
Na świecie paysafecard jest dostępne w ponad 500 000 punktach w 43 krajach. W 2015 roku firma paysafecard sprzedała kody PIN o wartości 2,7 mld dolarów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,13

  • Min

    4,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane