Wielkie sieci handlowe z niepokojem obserwują polityczne sondaże

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/PAP 24 czerwca 2015 11:01

Szanse, że fiskus sięgnie po pieniądze instytucji finansowych i handlowych, po ewentualnym wyborczym sukcesie PiS i ugrupowania Pawła Kukiza, są spore - podaje PAP cytując "Dziennik Gazetę Prawną".

Najbardziej po kieszeni dostaną banki - musiałyby wpłacać do budżetu rocznie ok. 6 mld zł. Opodatkowanie aktywów zakładów ubezpieczeń i funduszy inwestycyjnych to kolejne 1,4 mld zł. Z kolei opodatkowanie obrotu dużych sieci handlowych zagranicznych i polskich przyniosłoby ok. 3 mld zł rocznie.

"Dziennik Gazeta Prawna" informuje, że Konfederacja Lewiatan wyliczyła, iż w 2014 roku wartość sprzedaży w zagranicznych sieciach handlowych wynosiła 220-230 mld zł, co da 1-1,5 mld zł podatku, a to tylko połowa rynku wielkopowierzchniowego. Łącznie z sieciami polskimi wpływy sięgnęłyby 3 mld zł na rok.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b.prac 2015-06-26 00:37:18

  Jak najbardziej opodatkować zagraniczne sieci. Gdyż transferują zyski w fikcyjne projekty, zmiany, przebudowy i spółki-matki byle tylko zmniejszać zyski i ewentualnie zapłacić byle jaki podatek.Banki jak i sieci handlowe powinny płacić podatek tak jak każde przedsiębiorstwo Polskie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,89

 • Śr

  3,37

 • Min

  1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane