PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Wierzyciele mogą zgłaszać swoje roszczenia wobec Advadisu

Autor: GPW 11 stycznia 2012 09:16

Sąd Rejonowy w Katowicach zdecydował o ogłoszeniu upadłości spółki Advadis z możliwością zawarcia układu. Sąd w całości powierzył spółce zarząd nad majątkiem (zarząd własny upadłego) oraz wyznaczył na sędziego komisarza Marka Stachurę, a na nadzorcę sądowego Wojciecha Zymka.

Ponadto, sąd wezwał wierzycieli Advadisu do zgłaszania swoich wierzytelności w terminie 1 miesiąca, a także osoby, którym przysługują prawa i roszczenia osobiste ciążące na nieruchomościach należących do spółki.

Propozycje układowe zakładają, iż wierzytelności, których suma należności głównej, odsetek oraz innych kosztów nie przekracza na dzień ogłoszenia upadłości kwoty 10.000 zł nie będą podlegały redukcji i zostaną spłacone jednorazowo w terminie 6 miesięcy od terminu uprawomocnienia się postanowienia.

Wierzytelności w wysokości powyżej 10.000 zł, jako suma należności głównej, odsetek oraz innych kosztów zostaną zredukowane, przy czym odsetki i inne koszty zostaną całkowicie umorzone. Należność główna nie zostanie zredukowana i zostanie uregulowana poprzez konwersję zadłużenia na wyemitowane przez spółkę akcje własne w terminie 6 miesięcy od terminu uprawomocnienia się postanowienia w przedmiocie zatwierdzenia układu.

Postanowienie uprawomocni się w terminie 7 dni od jego doręczenia spółce.

Advadis to ogólnopolski dystrybutor napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Spółka złożyła wnioskował o upadłość w dniu 14 października 2011 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane