Wina o bardzo niskiej zawartości alkoholu w ofercie sieci Tesco

Autor: dlahandlu.pl 21 listopada 2017 10:41

Tesco wprowadza do brytyjskich sklepów nowa gamę win o bardzo niskiej zawartości alkoholu. Jak zapewnia spółka, wina są praktycznie nie do odróżnienia w smaku od alkoholowych odpowiedników.

Spółka ocenia, że Brytyjczycy polubili tego typu wina o czym świadczy rekordowy popyt na wina o niskiej zawartości alkoholu. Sprzedaż w Tesco tych produktów wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu ostatniego roku. Spółka oczekuje kolejnego wzrostu, dzięki nowej linii win.

Oferta obejmuje najbardziej popularne marki wina, w tym Cabernet Tempranillo, Grenacha-Rosé i Sauvignon Blanc - dwa ostatnie produkty, zarówno w wersji tradycyjnej, jak i musującej.

- Poprawa smaku wynika z nowej innowacyjnej techniki, która delikatnie usuwa alkohol bez utraty aromatu, jakości i profilu smakowego wina. Do tej pory większość win bezalkoholowych była poddawana fermentacji, dopóki nie osiągnęły punktu, w którym zamieniają się w alkohol, więc tak naprawdę nigdy nie stawały się winem. Inna popularna metoda polega na usunięciu alkoholu, ale zastąpieniu go szeregiem cukrów i sztucznych aromatów w celu przywrócenia utraconych smaków w procesie – tłumaczy Tesco.

Wina o zawartości alkoholu poniżej 0,5 proc. zostały opracowane we współpracy z wiodącymi międzynarodowymi producentami wina Felix Solis i będą dostępne w ponad 700 sklepach w Wielkiej Brytanii. Proponowana cena wynosi od 3 GBP.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,81

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane