PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Winiarska firma z zyskiem w wysokości 20 mln zł

Autor: dlahandlu.pl 18 maja 2010 14:58

W trzech pierwszych kwartałach roku obrotowego 2009/2010 Grupa Ambra zwiększyła zysk netto do 20,2 mln zł, a zysk operacyjny do 42,9 mln zł, czyli o 58 proc. To najlepszy wynik po trzech kwartałach w historii Grupy. - Jesteśmy zadowoleni z poprawy wyników. 20 mln zł zysku dobrze rokuje również dla wyniku na koniec roku obrotowego - podsumowuje wynik trzech pierwszych kwartałów prezes grupy Ambra, Robert Ogór.

W trzecim kwartale - najsłabszym dla Grupy ze względu na sezonowość sprzedaży win - udało się zminimalizować występującą sezonowo stratę netto do poziomu 3,1 mln zł. Na poziomie operacyjnym Grupa Ambra zakończyła ten kwartał zyskiem w wys. 0,8 mln zł.

Rok temu kwartalna strata netto wyniosła 8 mln zł, a strata operacyjna 4,6 mln zł. Na najważniejszym dla Grupy Ambra rynku polskim sprzedaż w trzecim kwartale wrosła o 9 proc.

Głównym motorem poprawy wyników Grupy Ambra był podobnie jak w poprzednich kwartałach dynamiczny wzrost zysku operacyjnego, który osiągnął poziom 42,9 mln zł i wzrósł o 58 proc. Tak znacząca poprawa wyniku operacyjnego była efektem nie tylko wzrostu przychodów i marż. W trzech pierwszych kwartałach roku 2009/2010 Grupa zmniejszyła również koszty operacyjne o 7 mln zł. - W dalszym ciągu optymalizujemy koszty produkcji i administracji. Naszą największą szansę na poprawę wyników w przyszłości widzimy jednak przede wszystkim we wzroście sprzedaży naszych marek - zwłaszcza na najbardziej perspektywicznym rynku wina w Polsce - podkreśla prezes grupy Ambra Robert Ogór.

Grupa Ambra, lider polskiego rynku wina zamierza dalej inwestować w rozwój na tym rynku. W styczniu 2010 r. przejęła sieć sprzedaży wysokogatunkowych nalewek pod marką „Nalewki i Inne" w celu połączenia z utworzoną wcześniej siecią sklepów winiarskich Grupy. Grupa Ambra planuje również wraz z partnerem z branży IT inwestować w internetową platformę sprzedaży win.

Grupa Ambra jest czołowym producentem, importerem i dystrybutorem win w Europie Środkowej i Wschodniej. Jest obecna na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii.  

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane