PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

WKG 2015: Fundusze strukturalne nie zmniejszyły różnic pomiędzy regionami

www.portalspozywczy.pl 24 września 2015 18:44

Unijne fundusze strukturalne nie zmniejszyły różnic pomiędzy Polską Wschodnią, a innymi regionami. Sprawiły tylko, że te różnice nie rosły – powiedziała Krystyna Gurbiel, wiceprezes Agencji Rynku Rolnego podczas podczas WKG 2015 w Białymstoku podczas debaty zatytułowanej „Rynek Spożywczy Polski Wschodniej”.

Podkreśliła, że polityka strukturalna nie zmniejszyła różnic pomiędzy poszczególnymi regionami Polski. - Odmienną sprawą są fundusze w ramach Wspólnej Polityki Rolnej. Bez tych środków polskie rolnictwo i przetwórstwo żywności nie wyglądałoby tak dobrze jak teraz wygląda. Trzeba także zauważyć, że te środki w postaci dopłat zmieniły poziom dochodów rolników – mówiła Krystyna Gurbiel.

 Zaznaczyła równocześnie, że jesteśmy dopiero 10 lat w Unii Europejskiej i dopiero nachodzi czas podsumowań i analiz poszczególnych działań. - Pamiętajmy, że przez pierwsze cztery lata, tych środków było mnie. Trzeba wszystko przeanalizować i wyciągnąć wnioski – mówiła wiceprezes Agencji Rynku Rolnego.

Krystyna Gurbiel, była gościem debaty "Rynek spożywczy Polski Wschodniej. Efektywna Współpraca przemysłu i producentów rolnych", która miała miejsce 24 września podczas II Wschodniego Kongresu Gospodarczego 2015 w Białymstoku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane