PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

WKG 2017: Oto złota dziesiątka Start-up Polski Wschodniej

Autor: wnp.pl 27 września 2017 19:23

Lustro reklamowe, które dopasowuje treść ogłoszenia do użytkownika, wirtualny hologram interaktywnej hostessy czy latający robot, który sprawdza czystość płyty lotniska. To tylko kilka z 10 pomysłów, jakie zostały wyróżnione w prestiżowym konkursie TOP Start-up Polski Wschodniej. Jednak to RiftCat, start up który umożliwia nam przeniesienie do wirtualnej rzeczywistości zdobył największe uznanie jury.


W tym roku do konkursu TOP Start-up Polski Wschodniej 2017 zgłosiły się 44 start-upy. Eksperckie jury wyłoniło spośród nich dziesięć najbardziej interesujących projektów, reprezentujących bardzo zróżnicowane branże - automatyka i robotyka, budownictwo, EdTech, internet rzeczy, IT, ogrodnictwo i wystrój wnętrz, reklama i marketing, rozrywka elektroniczna i wirtualna rzeczywistość, technologia biomedyczna oraz software house.

Podczas uroczystej gali zorganizowanej w ramach IV Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku laureaci zaprezentowali swoje innowacyjne koncepty oraz odebrali wyróżnienia.

- Od kilku lat staramy się, aby przy dużych imprezach gospodarczych, takich jak Wschodni Kongres Gospodarczy czy Europejski Kongres Gospodarczy miksować naszych uczestników z młodym startu-upowym biznesem – mówi Wojciech Kuśpik, inicjator i organizator Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, prezes Grupy PTWP. – Pomysły, jakie zaprezentowali przedstawiciele 10 najlepszych start-upów były innowacyjne, rozwiązywały wiele naszych problemów. Przy czym nie każdy z tych pomysłów jest w stanie osiągnąć sukces biznesowy. My szukamy takich rozwiązań, które są w stanie osiągnąć globalny sukces, w swojej dziedzinie być liderem na świecie czy w Europie. RiftCat to projekt, który ma ogromny potencjał, naszym zdaniem jest w stanie spełnić te wymagania – komentuje wybór jury.

Z kolei Beata Cichocka-Tylman, dyrektor w PwC odpowiedzialna za innowacje i B+R, dotacje i ulgi, podkreślała, że zaprezentowane podczas WKG pomysły łamią stereotypy, że Polska Wschodnia jest regionem rolniczym, względnie turystycznym. Bowiem w tym roku do konkursu TOP Start-up Polski Wschodniej 2017 zgłosiły się 44 start-upy. Eksperckie jury wyłoniło spośród nich dziesięć najbardziej interesujących projektów, reprezentujących bardzo zróżnicowane branże - automatyka i robotyka, budownictwo, EdTech, internet rzeczy, IT, ogrodnictwo i wystrój wnętrz, reklama i marketing, rozrywka elektroniczna i wirtualna rzeczywistość, technologia biomedyczna oraz software house.

RiftCat, to start-up, który stworzył Vridge. To oprogramowanie, które szybko i wygodnie przenosi użytkowników w świat wirtualnej rzeczywistości. Vridge sprawia, iż komputer zaczyna myśleć, że telefon użytkownika to drogi hełm do wirtualnej rzeczywistości np. HTC Vive lub Oculus Rift. Wystarczy wtedy umieścić telefon w niedrogim hełmie (np. Google Cardboard) i cieszyć się wirtualną rzeczywistością na najwyższym poziomie.

Więcej czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane