Wkrótce ruszy budowa centrum handlowego Siódemka w Elblągu

Autor: elblag.wm.pl 20 marca 2012 10:45

Na obrzeżach Elbląga ma ruszyć budowa gigantycznego Centrum Handlowego Siódemka. Zagraniczny inwestor czeka na ostatnie pozwolenia - podaje portal elblag.wm.pl.

"Siódemka" ma powstać w dzielnicy Zatorze, w rejonie lotniska. Inwestor, firma Bridgehouse Development z Wielkiej Brytanii szacuje, że w zasięgu działania centrum znajdzie się około 1,5 miliona potencjalnych konsumentów. Budowa drogi S22 do Kaliningradu, jak również dalsza rozbudowa drogi S7 spowoduje, że skrzyżowanie tych dróg będzie czymś w rodzaju epicentrum. Transport, który będzie szedł z kierunków północ-południe będzie się kumulował właśnie w Elblągu.

Centrum powstanie na działce o powierzchni blisko 225 tys. mkw. Będzie się składał z dwóch części - zabudowanej parterowej galerii handlowej oraz parku handlowego. Łącznie powierzchnia sprzedaży "Siódemki" będzie wynosiła 60 tys. mkw. Docelowo zatrudnienie znajdzie tu tysiąc osób. Inwestor oprócz samego kompleksu, zbuduje również dojazd do niego. Od strony drogi S7 zapewni go węzeł "Lotnisko", a od strony miasta przebudowa ulic: Akacjowej i Skrzydlatej. Koszt całości to 100 mln zł - czytamy w serwisie elblag.wm.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9961

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane