Wkrótce ruszy budowa części handlowej kompleksu Koneser

Autor: PAP 1 listopada 2012 18:53

BBI Development w najbliższych miesiącach chce rozpocząć budowę I etapu części mieszkaniowej warszawskiego projektu Koneser. Z kolei w II połowie 2013 roku ma wystartować realizacja części handlowo-biurowej we współpracy z Liebrecht&wooD. Najprawdopodobniej zostanie ona oddana do użytku w 2015 r. - poinformował Michał Skotnicki, prezes BBI Development.


Dodał, że zgodnie z przyjętym planem, czas budowy każdego ze wspomnianych etapów Konesera wyniesie około dwóch lat od momentu rozpoczęcia ich budowy.
Spółka poinformowała w środę o podpisaniu wstępnych warunków w zakresie wprowadzenia inwestora - Liebrecht&wooD - do części handlowo-biurowej warszawskiego projektu Koneser, o zakładanej powierzchni wynajmu ok. 43 tys. m. kw. Wspólne przedsięwzięcie ma tym samym obejmować ok. 58 proc. łącznej powierzchni projektu Koneser, który zakłada powstanie 74 tys. m kw. powierzchni użytkowej podlegającej komercjalizacji.
Udział Liebrecht&wooD w części handlowo-biurowej ma wynieść ok. 36,5 proc. Inwestor dofinansuje projekt kwotą co najmniej 51 mln zł.
- Ważne jest ponadto, że Liebrecht&wooD zajmie się także komercjalizacją obiektu, co sprawdziło się już w trakcie naszej współpracy przy projekcie +Plac Unii+. Co więcej, deweloper te n może wskazać inwestora instytucjonalnego, któremu zostanie sprzedany udział w spółce odpowiedzialnej za realizację części handlowo-biurowej - skomentował Skotnicki.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9685

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane