Wkrótce ruszy budowa nowego centrum handlowego Plaza Park w Kielcach

Autor: m.radio.kielce.pl 16 października 2017 09:50

Na początku listopada w Kielcach powinna rozpocząć się budowa Plaza Park. Inwestycję będzie realizował kielecki developer Ryszard Grzyb. Docelowo u zbiegu ulic Zagnańskiej i Jesionowej powstanie centrum handlowo–usługowe i trzy wieżowce o wysokości ponad 50 metrów.

Przedsięwzięcie będzie realizowane w dwóch etapach. Pierwszy to będzie kompleks czterokondygnacyjny o powierzchni około 8 tysięcy metrów kwadratowych z miejscami parkingowymi na 250 pojazdów.

Ryszard Grzyb dodał, że rozpoczęcie drugiego etapu budowy uzależnione jest od zmiany planu zagospodarowania przestrzennego, który dopuści w tym miejscu zabudowę o wysokości do 55 metrów. Początkowo miały zostać wybudowane cztery 17. kondygnacyjne wieżowce, ale ostatecznie powstaną trzy. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2022 rok.

Prace nad zmianą planu zagospodarowania przestrzennego są już zaawansowane. Podstawowe jego założenia się nie zmienią. Konieczna jest jednak zmiana wysokości budynków, które miałyby powstać w tym miejscu. Jeśli nie w tym roku, to na początku przyszłego dokument powinien zostać poddany pod głosowanie radnych. Jeśli będzie ono pozytywne to budowa pierwszego wieżowca rozpocznie się w miesiącach wakacyjnych 2018 roku.

więcej na m.radio.kielce.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,36

  • Śr

    3,76

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5139

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane