PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Wkrótce ruszy pierwszy "bezodpadowy supermarket"

www.portalspozywczy.pl 9 czerwca 2014 20:43

W Berlinie wystartuje wkrótce pierwszy na świecie koncept "bezodpadowego supermarketu" o nazwie Original Unvertpackt. Co ciekawe, ma on powstać w znacznym stopniu dzięki crowd-fundingowi. W najbliższym czasie Original Unvertpackt planuje wejście również do kolejnych niemieckich miast.

W supermarkecie nie znajdziemy typowych półek sklepowych. Dostępne produkty sprzedawane będą albo bez opakowań, albo w opakowaniach wielokrotnego użytku, ograniczonych do absolutnego minimum. W sklepie nie kupimy produktów, jakie sprzedawać da się jedynie w jednorazowych pudełkach, siatkach czy innych opakowaniach.

Supermarket Original Unvertpackt będzie zaopatrywany w towary przez lokalnych rolników, a przy produkcji asortymentu nie będą wykorzystywane żadne nienaturalne substancje. W sklepie znajdziemy również stoisko, w którym kupić można będzie naturalny, świeży sok, sprzedawany w kubkach wielokrotnego użytku. Osoby odpowiedzialne za projekt mówią, że choć nie będą w stanie rywalizować z wielkimi sieciami handlowymi, to jednak chcą im pokazać, że możliwe jest prowadzenie biznesu w sposób przyjazny ekologii.

Original Unvertpackt finansowany jest przez prywatnych inwestorów oraz dzięki crowd-fundingowi. W ciągu trzech tygodni osoby prywatne przeznaczyły na rozwój projektu 124 tys. dolarów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,83

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane