Wkrótce wyrok ws. oszustów, którzy od klientów Allegro wyłudzili przeszło pół mln zł

Autor: wyborcza.biz 30 października 2014 11:41

Po ponad 2,5-letnim procesie gdański sąd okręgowy wyda wyrok ws. zorganizowanej grupy oszustów, którzy od ponad tysiąca klientów Allegro wyłudzili przeszło pół mln zł, przechwytując konta sprzedawców i zmieniając numery kont bankowych - podaje wyborcza.biz.

Od grudnia 2008 do końca 2009 r. oskarżeni wyłudzili prawie pół miliona złotych od ponad tysiąca osób z całej Polski. Do popełniania przestępstw wykorzystali 87 rachunków bankowych, zaś podczas logowań do internetu korzystali z programów zmieniających adres IP.

Obserwowali "aukcje kończące się", a potem podszywali się pod sprzedających i wysyłali kupującym e-mailem informacje, na jakie konto należy przelać pieniądze. Kupujący byli przekonani, że wiadomości zostały wygenerowane przez serwis Allegro. Nie mieli więc pojęcia, że wpłacają pieniądze na konta bankowe założone przez oszustów.

Na ławie oskarżonych zasiadło w sumie 23 osób. Większość oskarżonych, w tym główni organizujący przestępstwo, przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Zadeklarowali także chęć naprawienia wyrządzonych szkód. Pochodzą oni z Trójmiasta i innych miejscowości w Pomorskiem.Dla Sebastiana H., który był mózgiem gangu, prokurator domagał się sześciu lat bezwzględnego więzienia, a dla sześciorga jego najbliższych współpracowników - od dwóch do czterech lat - czytamy w wyborczej.biz.

Dla pozostałych oskarżonych wnosił o skazanie na kary pozbawienia wolności w zawieszeniu. Prokurator chce również, by członkowie grupy zwrócili ofiarom wyłudzone pieniądze.

Przeczytaj także:

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane