PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Władze Lublina dogadały się z Echo Investment

Autor: PAP 1 kwietnia 2011 09:08

Firma wyda 60 mln zł na przebudowę skrzyżowania, a miasto zmieni plan zagospodarowania przestrzennego, aby na części tego obszaru mogła powstać galeria handlowa, a resztę terenu odkupi. Takie są główne założenia porozumienia wynegocjowanego przez władze Lublina i kielecką spółkę Echo Investment - podał PAP.

Na jego podstawie radni miasta Lublin przyjęli w czwartek uchwałę w sprawie przystąpienia do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic: Poligonowej i gen. Ducha. Za uchwałą głosowało 22 radnych, przeciw było pięciu, trzech wstrzymało się od głosu.

"Każdego inwestora chcemy traktować tak samo, w sposób rzetelny i uczciwy budować wzajemne relacje. Miasto zawsze będzie miało odrębne interesy od komercyjnego inwestora i te interesy musimy zabezpieczać. W tych negocjacjach udało nam się to zrobić. Cieszę się, że udało się z radnymi uzyskać tutaj wspólnotę podglądów" - powiedział dziennikarzom prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Uchwała radnych ma charakter intencyjny - otwiera drogę do procedury przeprowadzenia zmian w planie. Ostateczny kształt zmian, aby mógł być wprowadzony w życie, będzie musiał być znów uchwalony przez radnych.

Zmiana dotyczyłaby części tzw. Górek Czechowskich. To ponad 100 ha terenu po dawnym poligonie wojskowym, które Echo Investment kupiło przed ponad 10 laty od Agencji Mienia Wojskowego za ok. 12 mln zł. W planie zagospodarowania przestrzennego grunty te wpisane są jako tzw. tereny zielone, przeznaczone na cele związane z odpoczynkiem i rekreacją.

Wynegocjowane porozumienie miedzy Echem a miastem zakłada, że w części tej działki miasto zmieni plan zagospodarowania przestrzennego tak, aby mogła tam powstać galeria handlowa.

Pozostałą część działki - ok. 70 ha - miasto odkupi od Echa za cenę taką, jaką kielecka firma zapłaciła Agencji Mienia Wojskowego za ten teren. Było to wtedy 10,75 zł netto za jeden metr kw. Obszar ten pozostanie terenem przeznaczonym na wypoczynek i rekreację. "Chcemy zachować istniejący tam cenny ekosystem" - dodał Żuk.

.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane