Władze Muszkieterów stawiają na dynamiczny rozwój sieci Intermarche i Bricomarche w Polsce

www.portalspozywczy.pl 11 lipca 2012 15:32

Jest szansa, że ciągu 3-4 lat polski odział Grupy Muszkieterów może wyprzedzić portugalską dywizję Grupy, i stanie się drugim, co do wielkości rynkiem francuskiego operatora.

- Życzyłbym sobie aby Muszkieterowie w Polsce jak najszybciej wyprzedzili nasz portugalski oddział. Zależy nam, aby Polska stała się dodatkową, uzupełniającą dźwignią wzrostu dla Grupy - mówi Jean-Pierre Meunier, prezesa Spółki Cywilnej Muszkieterów.


- Zależy nam na jak najszybszym rozwoju sieci w Polsce, chcemy otworzyć jak największą liczbę sklepów w konceptach, którymi operujemy w Polsce, czyli Bricomarche i Intermarche. Środki finansowe na rozwój firmy w Polsce zostały tak przygotowane, aby ekspansja mogła być prowadzona jak najszybciej - mówi Jean-Pierre Meunier, prezes Spółki Cywilnej Muszkieterów.


Zdaniem Marca Legranda, prezesa ITM Entreprises model rozwoju Grupy Muszkieterów w Polsce jest odpowiedni dla polskiego rynku, co pozwoli zdynamizować ekspansję sieci na obszarze całego kraju.


- Sieć ma być obecna na terenie całego kraju czyli musimy rozwijać się na wschodzie i północy kraju. Chcemy rozwijać się bardzo szybko. Mówiąc o dynamicznym rozwoju mam na myśli podwojenie liczby sklepów w ciągu 5 lat to oznacza otwieranie ok. 50 sklepów rocznie - wyjaśnia Marc Legrand.

- Czy będziemy w stanie to zrobić, okaże się w najbliższym czasie. Aby szybko się rozwijać potrzebne są odpowiednie tereny, które wcześniej trzeba zakupić. Potrzebni są także ludzie, którzy mogliby otwierać sklepy, te dwie kwestie zdecydują o sukcesie naszej ekspansji.
I dodaje: - Musimy rozwijać się szybko ponieważ mamy ambicje zostać jednym z głównych graczy handlowych na polskim rynku.
Polski oddział Muszkieterów, może już wkrótce wyprzedzić pod względem obrotów i liczby sklepów przedstawicielstwo Grupy w Portugalii. Biorąc pod uwagę trudną sytuację gospodarczą na zachodzie Półwyspu Iberyjskiego i ambitne plany rozwoju sieci Intermarche i Bricomarche wyda się to kwestią czasu.


- Życzyłbym sobie aby Muszkieterowie w Polsce jak najszybciej wyprzedzili nasz portugalski oddział. Zależy nam, aby Polska stała się dodatkową, uzupełniającą dźwignią wzrostu dla Grupy - mówi Jean-Pierre Meunier.
Marek Feruga, prezes Grupy Muszkieterów w Polsce dodaje: - Mamy nadzieję, że w ciągu 3-4 lat wyprzedzimy Portugalię. Należy jednak pamiętać, że Muszkieterowie na tamtym rynku nie stoją w miejscu, będą walczyć, aby nie oddać nam palmy pierwszeństwa.

 Czytaj: portalspozywczy.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,89

  • Śr

    0,82

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane