Władze obwodu kaliningradzkiego przygotowują umowę o ograniczeniu marż handlowych

Autor: polska-kaliningrad.ru 10 września 2014 11:13

W obwodzie kaliningradzkim jest przygotowywany projekt umowy pomiędzy władzami regionalnymi i przedstawicielami sieci handlowych w celu ograniczenia marż handlowych na najważniejsze produkty żywnościowe - informuje portal polska-kaliningrad.ru

O projekcie został poinformowany korespondent "Nowego Kaliningradu.ru" przez serwis prasowy Federalnego Urzędu Antymonopolowego.

Według władz rząd regionalny przygotował dokument, który przewiduje możliwy wzrost cen i ograniczenie marż na określone rodzaje produktów. Obecnie projekt umowy przechodzi antymonopolową analizę pod względem zgodności z prawem. Zakłada się, ze władze regionalne powinny dostać odpowiedz w ciągu najbliższych kilku dni.
Oczekuje się, ze dokument ze strony przedstawicieli sieci handlowych podpiszą takie stowarzyszenia jak: "Viktoriya", "Rodzina", "Vester", "Siodmy Kontynent", "Metro" i "Cash & Carry".
Jak określono w regionalnym urzędzie doradztwa rolniczego, oprócz listy 11 produktów, których ceny urząd monitoruje co tydzień, rząd zaproponował włączenie do rejestru towarów jeszcze kolejne 12 nazw, których wartość będzie regulowana przez umowę. 
Wstępna lista produktów, których ceny będą regulowane zawiera następujące pozycje: wołowina, wieprzowina i jagnięcina (oprócz bez kości), kurczak (z wyjątkiem udek), ryba, masło i olej słonecznikowy, mleko, jaja, cukier i sól, czarna herbata, mąka pszenna i wyrabiane z niej pieczywo, ryż, proso, kasza gryczana i makaron. Z warzyw na ta listę trafiły ziemniaki, kapusta i marchew. Z owoców - tylko jabłka.
.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • PK 2014-09-10 13:03:55

  hahaha, ale się uśmiałem

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  14,99

 • Śr

  9,36

 • Min

  6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane