Właściciel Amazona bogatszy od Billa Gatesa

Autor: dlahandlu.pl, za esmmagazine.com 30 października 2017 11:07

Właściciel Amazona bogatszy od Billa Gatesa Fot. Shutterstock.com

Gwałtowna zwyżka akcji Amazona po sesji 27 października spowodowała, że właściciel spółki Jeff Bezos prześcignął na liście najbogatszych ludzi świata Billa Gatesa – informuje serwis esmmagazine.com, za agencją Bloomberg.

Bill Gates znajdował się na pierwszym miejscu listy najbogatszych ludzi na świecie (według indeksu Bloomberga), przez więcej niż cztery lata.

Akcje Amazona wzrosły o 13 proc., najwięcej od dwóch i pół roku, po tym, jak firma opublikowała wyniki kwartalne, znacznie lepsze od szacowanych przez analityków. Dzięki zwyżce akcji, wartość firmy wzrosła o 10,4 mld USD.

Na piątkowym zamknięciu rynku w USA, wartość majątku Jeffa Bezosa wyniosła netto 93,8 miliarda dolarów, i była wyższa od majątku Billa Gatesa o 5,1 miliardów dolarów (według indeksu Bloomberga, dziennego rankingu 500 najbogatszych ludzi na świecie).

Jeff Bezos w tym roku dołożył do swojego majątku 28,5 miliarda dolarów, podczas gdy wartość majątku Billa Gatesa wzrosła od końca roku o 6 miliardów dolarów (pomimo tego, że w sierpniu oddał on 4,6 miliardów dolarów w postaci akcji Microsoft do fundacji Bill & Melinda Gates).

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,59

  • Śr

    0,29

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane