Właściciel Biedronki nagrodzony za postawę patriotyczną

Autor: pr 23 czerwca 2016 12:48

Według kapituły konkursu "Indeks Patriotyzmu Polskiego Biznesu" Jeronimo Martins Polska S.A. z przychodami ze sprzedaży za 2015 rok na poziomie ok. 39 mld zł jest wiceliderem zestawienia najbardziej patriotycznych dużych spółek w Polsce. Ranking przygotowały Fundacja Patriotyzmu Gospodarczego i redakcja dziennika „Rzeczpospolita”.

Zatrudniając, na podstawie umów o pracę, ponad 50 tys. osób, jest także największym pracodawcą zestawienia. Firma uplasowała się również na 7. miejscu  w rankingu największych płatników podatku dochodowego.

- Tylko za 2015 r. firma zapłaciła podatki w wysokości ponad 864 mln zł, w tym podatek CIT w wysokości ponad 367 mln zł, a za okres 2010-2015 na rzecz skarbu państwa odprowadziła zobowiązania podatkowe i publicznoprawne o wartości ponad 4,4 mld zł. Znalazła się także w pierwszej dziesiątce przedsiębiorstw, które inwestują w kraju najwięcej – na ten cel firma przeznaczyła w ubiegłym roku ponad 850 mln zł - informuje Jeronimo Martins.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Robert 2016-06-27 08:05:34

  Kewlys, jakieś problemy ze zrozumieniem? Medal już dostał szef Biedronki rok temu - od poprzedniej ekipy rządzącej. A teraz inne honory spadły na Jeronimo od tego samego środowiska, bo w ich rękach jest "Rzepa". Tymczasem PIS usiłuje przywrócić normalność i pobrać trochę więcej należącego się Polsce podatku. Jak możesz tak wszystko mieszać, Kubusiu Puchatku o szczęśliwym rozumku.

 • Grom 2016-06-24 16:22:21

  To jakiś absurd prezentować takie artykuły. Nie dość że 8 na 10 Polaków sądzi że Biedra to polski sklep, to jeszcze dziennikarze utrwalają takie poglądy. To że płacą w Poksce podatki/a ile unikają/ nie powinno nikogo dziwić. A zatrudniając 50 tyś należy podać ile zamknęli małych sklepów, które zatrudniały ok 200 tyś pracownikow. Tyle w temacie i prośba aby ten portal przestał Biedrzeniec wchodzić do d...

 • Kewlys 2016-06-24 15:16:45

  To jakaś kpina, ta postawa patriotyczna...

  Niech PiS da im jeszcze order Orła Białego, a plastusiowy Duduś go wręczy...

  Kolejny Przewodniczący NSZZ Solidarność, niejaki Piotr Duda, niech zajmie się tworzeniem struktur związków zawodowych w zagranicznych korporacjach...taki zapis powinien funkcjonować w każdej umowie.

  Jeronimo uciekło z Portugalii do Holandii, a z 2% różnicy podatku, robią się duże pieniądze...

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane