PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Właściciel Biedronki: nie było zwolnień z powodu przynależoności związkowej

Autor: dlahandlu.pl 18 stycznia 2011 20:07

"Wszystkie decyzje podejmowane przez Jeronimo Martins Dystrybucja S.A., właściciela sieci sklepów Biedronka, wobec pracowników, są oparte na obowiązujących przepisach prawa. Stanowczo twierdzimy, że nie miały miejsca żadne zwolnienia z powodu przynależności związkowej, a informacje, rozpowszechniane na ten temat za pośrednictwem mediów, są nieprawdziwe" - pisze w oświadczeniu Alfred Kubczak, dyrektor ds. relacji zewnętrznych JMD.

Jak informuje w oświadczeniu Alfred Kubczak "na przełomie 2010 i 2011 roku dobiegło końca ok. 4 tys. umów zawartych na czas określony. Po wygaśnięciu tych umów, w większości - w ponad 3.3 tys. przypadków - podjęto decyzje o zawarciu nowych umów. Takie decyzje zostały podjęte zarówno wobec osób należących do związków zawodowych, jak i wobec pracowników niezrzeszonych. W około 700 przypadkach decyzja o zawarciu nowych umów nie została podjęta. W tej grupie liczba osób należących do NSZZ „Solidarność" wynosiła ok. 50 osób, co stanowi kilka procent."

„Jednocześnie pragniemy podkreślić - zapewnia dyrektor JMD, że umowy na czas określony są przewidzianą prawem formą wiązania się pracodawcy z pracownikiem. Są to umowy, które są zawierane ze świadomością konsekwencji ich wygaśnięcia w określonym czasie. Ewentualna decyzja o zawarciu nowej umowy jest w JMD podejmowana wyłącznie w oparciu o przesłanki merytoryczne i w żaden sposób nie wiąże się z przynależnością związkową."

„Pragniemy podkreślić - pisze w liście Alfred Kubczak - swoją otwartość na dialog, której wyrazem są między innymi comiesięczne spotkania ze związkami zawodowymi działającymi w naszej organizacji. Tym bardziej ubolewamy, że przedstawiciele NSZZ „Solidarność" przekazują opinii publicznej nieprawdziwe informacje godzące w dobre imię naszej firmy, nie próbując ich zweryfikować w trakcie bezpośrednich spotkań. W przypadku kontynuowania tych działań, będziemy zmuszeni podjąć kroki prawne w celu ochrony dobrego imienia JMD."

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,38

  • Śr

    4,76

  • Min

    2,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane