Właściciel Biedronki pozyskał dyrektora finansowego z sieci bieliźniarskiej Triumph

Autor: www.dlahandlu.pl 11 sierpnia 2014 09:56

Właściciel Biedronki pozyskał dyrektora finansowego z sieci bieliźniarskiej Triumph

Francisco Javier Van Engelen Sousa zostanie nowym dyrektorem finansowym Jeronimo Martins, właściciela m.in. dyskontów Biedronka oraz drogerii Hebe. Nowy dyrektor pracę rozpocznie 3 listopada br.

Francisco Javier Van Engelen Sousa dołączy również do komitetu zarządzającego Grupą Jeronimo Martins. Nowy dyrektor - z pochodzenia Belg - ponad 16 lat pracował w koncernie Procter & Gamble. Ostatnie zajmowane przez niego stanowisko w tej grupie to dyrektor finansowy na Europę Środkową i Wschodnią, Bliski Wschód i północną część Afryki. W japońskiej spółce farmaceutycznej AstraZeneca pracował jako regionalny dyrektor finansowy od 2006 do 2008 roku, rok później dołączył do Triumph International jako globalny dyrektor finansowy i członek zarządu.

W pierwszym półroczu Jeronimo Martins zanotowało sprzedaż w wysokości  6,051 mld euro, co oznacza wzrost względem pierwszego półrocza minionego roku o 7,2 proc.  W ujęciu LfL sprzedaż samej sieci Biedronka spadła o 1,2 proc. W lokalnej walucie sprzedaż wzrosła o 9,1 proc. i wyniosła 4,029 mld euro. 

Alan Johnson, dotychczas pełniący funkcję dyrektora finansowego w Grupie, zostanie w firmie jako nie zarządzający członek Rady Dyrektorów Jeronimo Martins.

Czytaj rownież:  Tesco zmienia prezesa - stawia na managera z Unilevera

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,55

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane