PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Właściciel Biedronki przeznaczy 56 mln zł na nagrody dla pracowników

Autor: www.dlahandlu.pl 17 kwietnia 2014 10:58

Właściciel Biedronki przeznaczy 56 mln zł na nagrody dla pracowników

Największy prywatny pracodawca w kraju, Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, przeznaczył 56 mln zł na nagrody dla pracowników. Otrzymały je osoby na stanowiskach nieobjętych systemem ocen menedżerskich. Tę grupę stanowią w większości pracownicy sklepów i centrów dystrybucyjnych.

Niezależnie od wynagrodzeń i premii uznaniowych, pracownicy, którzy nie są objęci oceną menedżerską, otrzymali 1550 zł brutto nagrody specjalnej. Nagrodą zostało objętych ponad 30 tysięcy pracowników sieci sklepów Biedronka i placówek działających w ramach sieci hebe, a suma środków przeznaczonych na ten cel wyniosła ponad 56 milionów złotych.

Przyznanie nagrody jest wyrazem docenienia ogromnego zaangażowania całego zespołu Jeronimo Martins w Polsce w codzienną pracę na rzecz umocnienia wiodącej pozycji firmy na rynku i wpisuje się w realizowaną od lat konsekwentną politykę budowania najlepszego pakietu wynagrodzeń i świadczeń dla pracowników - informuje JMP.

Oprócz nagrody specjalnej, Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci Biedronka, kontynuuje politykę corocznego podnoszenia wynagrodzeń. W ciągu ostatnich 7 lat, dzięki regularnym podwyżkom, wartość minimalnej płacy podstawowej wzrosła w sieci Biedronka o ponad 50%.  W 2013 roku wynagrodzenie podstawowe liczone bez premii wzrosło do 2000 zł brutto i obecnie jest ok. 20 proc. wyższe od krajowej płacy minimalnej. W tym roku firma łącznie przeznaczy na sfinansowanie podwyżek dla pracowników ok. 41 milionów złotych.

W związku z tym zarobki wielu pracowników, w tym także kasjerów-sprzedawców, są wyższe od bazowych wartości wynagrodzenia. Pracownicy z dużym stażem pracy są szczególnie doceniani. Już po pierwszym roku pracy wynagrodzenie podstawowe pracownika wzrasta o 5%. Średnie miesięczne wynagrodzenie wraz z premią uznaniową wynosi na stanowisku kasjera-sprzedawcy ponad 2240 złotych brutto. Co miesiąc Jeronimo Martins przeznacza na wynagrodzenia kwotę w wysokości ponad 120 milionów złotych.

Jeronimo Martins Polska jest największym prywatnym pracodawcą w Polsce - zatrudnia ponad 47 tysięcy osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Pawel 2014-04-22 16:14:22

  Jedna wielka kupa smiechu !!!!! Niech Jm poda wysokosc swojego zysku netto za 2013 !!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,49

 • Śr

  3,34

 • Min

  2,19

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8523

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane