PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Właściciel Biedronki wejdzie z formatem hal cash and carry do Polski?

Autor: www.dlahandlu.pl 14 grudnia 2012 09:14

Właściciel Biedronki wejdzie z formatem hal cash and carry do Polski?

Jeronimo Martins planuje ekspansję hurtowni Recheio poza granice Portugalii. Jak wynika z prezentacji przedstawicieli JM w czasie dnia inwestorskiego, firma rozważa wyjście z formatem hal Cash and Carry Recheio poza granicę Portugalii.

Obecnie w sieci działa 38 hal hurtowych pod szyldem Recheio. Można zakładać, że jednym z kierunków ekspansji byłaby Polska, gdzie JM posiada ponad 2 tys. sklepów detalicznych i planuje rozwijać mniejszy format Biedronki w formule franczyzowej w mniejszych miejscowościach. W związku z tym firma mogłaby potrzebować hal, gdzie będą mogli zaopatrywać się przyszli franczyzobiorcy.

W Portugalii hale cash&carry Recheio skoncentrują się na poszerzaniu oferty artykułów pod markami własnymi oraz wzmocnieniu półki ze świeżymi produktami, co pozwoli na umocnienie się w kanale tradycyjnym i segmencie Horeca.

Ponadto, Jeronimo Martins zapowiada plan reorganizacji portugalskiej sieci detalicznej Pingo Doce, w celu poprawy zyskowności sieci, a także
inwestycje w ceny, które pozwolą zwiększyć firmie udziały w rynku. Jednocześnie Pingo Doce będzie kontynuować politykę codziennie niskich cen z okazjonalnymi promocjami, aby wzmocnić jej wizerunek cenowy. Firma zapowiada wprowadzenie oszczędności po stronie kosztów, przy jednoczesnej optymalizacji asortymentu, zmianach w layoucie sklepów i zwiększeniu wydajności logistyki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane