PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Właściciel Biedronki wybuduje centrum dystrybucyjne w Modlnicy

Autor: www.dlahandlu.pl 11 czerwca 2012 11:45

Właściciel Biedronki wybuduje centrum dystrybucyjne w Modlnicy

Gmina Wielka Wieś (woj. małopolskie) ma nowego inwestora. Centrum dystrybucyjne wybuduje w Modlnicy firma Jeronimo Martins Dystrybucja - właściciel sieci sklepów Biedronka.

Wójt Tadeusz Wójtowicz podpisał list intencyjny z przedstawicielami firmy Jeronimo Martins Dystrybucja.

W oficjalnym dokumencie obie strony zadeklarowały chęć współpracy. Na obecnym etapie gmina zadeklarowała poszerzenie drogi dojazdowej do planowanego centrum logistycznego oraz pomoc w rekrutacji pracowników. Z kolei właściciel Biedronki zobowiązał się do zapewnienia pierwszeństwa w procesie rekrutacji osobom zameldowanym na terenie gminy oraz informowania o wolnych miejscach pracy w lokalnej prasie.

Powstające w Modlnicy (ul. Podchruście, okolice NICO i węzła "Modlnica") centrum dystrybucyjne dla terenu południowej Polski powstanie w latach 2012-13.

Czytaj także: Właściciel Biedronki chce uruchomić siedem centrów dystrybucyjnych

Głównym zadaniem centrum dystrybucyjnego jest codzienne zaopatrywanie blisko 150 sklepów. Planowana powierzchnia magazynowa to 21 000 mkw. Na terenie centrum dystrybucyjnego zatrudnienie znajdzie ok. 200 pracowników JMD oraz ok. 200 pracowników firm zewnętrznych.

Dodatkowo, na terenie Centrum Dystrybucyjnego znajdzie się biuro regionu, które zarządza działalnością sklepów oraz centrum dystrybucyjnego - na powierzchni 2000 mkw. znajdzie zatrudnienie ok.40 pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Marek 2012-06-13 17:59:46

    Sadze ze dobrze postapil wojt modlnicy I wlasciciel sieci sklepow Biedronka podpisujac list intencyjny o budowie centrow dystrybucyjnych poniewaz zmniejszaja Sie koszty transportu i logistyki towaru druga rzecz jesli w gminie jest duzo sklepow Biedronka zaopatrzenie takich jest duzo latwiejsze.

  • Krzych 2012-06-11 12:14:26

    Jak wyglada kwestia podatków płaconych gminie z takiej inwestycji?

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane