PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Właściciel Biedronki zainteresowany przejęciami, potencjalnie także detalem Emperii

Autor: PAP 16 września 2011 13:35

Właściciel Biedronki zainteresowany przejęciami, potencjalnie także detalem Emperii

Jeronimo Martins Dystrybucja, właściciel sieci Biedronka, chce się rozwijać poprzez przejęcia, może być potencjalnie zainteresowany aktywami detalicznymi Emperii. Podtrzymuje, że do 2015 roku Biedronka liczyć będzie trzy tysiące sklepów.

- Sklepy Emperii są w dość dobrych lokalizacjach, część z nich pokrywa się z naszymi. Teoretycznie zawsze gdy jakaś sieć detaliczna jest na sprzedaż, pewne lokalizacje się pokrywają, tym samym tworząc dodatkowe przeszkody dla transakcji - powiedział w rozmowie z PAP Pedro Pereira da Silva.

Na pytanie, czy spółka rozmawia z Emperią na temat potencjalnego kupna detalu i czy złoży ofertę, odpowiedział: "Proces sprzedaży aktywów detalicznych Emperii jest publiczny, zobaczymy. Jesteśmy zawsze potencjalnie zainteresowani możliwościami rozwoju".

- Konsolidacja będzie kontynuowana, na rynku jest ciągle zbyt wielu graczy i w ciągu najbliższych lat sporo może się dziać, to mogą być ruchy zarówno lokalne, jak i międzynarodowe. Jest kilku dużych graczy nieobecnych w Polsce, są też tacy, którzy opuścili wcześniej Polskę - powiedział da Silva.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,99

  • Śr

    6,59

  • Min

    3,94

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane