PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Właściciel CH Ptak zainteresowany kupnem poznańskich targów

Autor: PAP 20 sierpnia 2010 11:16

Właściciel Centrum Handlowego w Rzgowie pod Łodzią Antoni Ptak zainteresowany jest kupnem Międzynarodowych Targów Poznańskich - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy. Przedstawiciele Ptaka mieli spotkać się w tej sprawie z urzędnikami Ministerstwa Skarbu Państwa.

Rzecznik resortu skarbu Maciej Wewiór potwierdził, że do takiego spotkania doszło. Rozmawiano na nim m.in. o tym, na jakim etapie jest prywatyzacja, kiedy ewentualnie do niej dojdzie.

- Takie spotkania są rzeczą normalną. Potencjalny inwestor może na nich dowiedzieć się o interesujących go sprawach. Jednak po ich uzyskaniu i tak każdy inwestor musi wziąć udział w normalnej procedurze przetargowej - powiedział Wewiór. Dodał, że również dla ministerstwa ważne są takie spotkania, bo dzięki nim resort wie, jak duże jest zainteresowanie prywatyzowaną spółką.

Rzecznik zaznaczył jednak, iż to, że odbywają się takie spotkania nie oznacza automatycznie, że potencjalny inwestor przystąpi ostatecznie do przetargu.

Międzynarodowe Targi Poznańskie to jeden z najdłużej działających w Europie organizatorów targów. W 2009 roku w niemal 80 wydarzeniach targowych organizowanych na terenie MTP brało udział 10 tys. wystawców - w tym 2,3 tys. firm zagranicznych z 70 krajów świata. Imprezy odwiedziło ponad 310 tys. zwiedzających.

Targi Poznańskie dysponują największą w Polsce infrastrukturą targową i konferencyjną. Mają m.in. 16 dużych klimatyzowanych pawilonów o wysokim standardzie oraz 81 nowoczesnych sal konferencyjnych, oferują ogółem ponad 110 tys. m kw. w halach wystawienniczych i prawie 35 tys. m kw. terenu otwartego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,98

  • Śr

    3,22

  • Min

    2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane