Właściciel Ciechana: Koncerny plagiatują nasze piwo

www.portalspozywczy.pl 7 września 2015 21:10

- Ciechan niepasteryzowany z sukcesem zaczął być plagiatowany przez Carlsberga. Gdy się to udało, inne firmy zaczęły postępować podobnie. Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych nie ma nic przeciwko temu, że koncerny wprowadzają klienta w błąd. Oczywiście to nie jest piwo pasteryzowane. Ale co gorzej - jest sterylizowane - podkreśla w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Marek Jakubiak, prezes Grupy Browary Regionalne Jakubiak.

Marek Jakubiak wyjaśnia w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl, że IJHaRS nie przyjmuje argumentacji prezentowanej przez Grupę BRJ.

- Oficjalne stanowisko jest takie, że ponieważ (koncerny piwne - red.) nie pasteryzują, to mogą napisać, że piwo jest niepasteryzowane. Idąc taką interpretacją moglibyśmy napisać na etykiecie, że nie używamy arszeniku do produkcji piwa, bo go oczywiście nie używamy. Podałem ten argument urzędnikom i z tego powodu zrobił się problem prawny. Dostaliśmy telefon, że absolutnie jest to niedopuszczalne - mówi Jakubiak.

Zdaniem Marka Jakubiaka producenci powinien mieć obowiązek informowania o tym, że oferowane przez nich piwo jest utrwalone. Obecnie nie robią tego w sposób świadomy, przez co wprowadzają klientów w błąd.

Więcej pod linkiem: www.portalspozywczy.pl/piwo

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • doświadczony 2015-09-08 15:38:50

  I to jest najlepszy przykład do czego jest IJHaRS... do pilnowania interesów koncernów. Leśne dziadki na telefon!

 • m 2015-09-08 13:48:02

  Ja kupuje wyłącznie piwo małych browarów regionalnych. Jest najlepsze. Żadne carlsbergi, żywce czy tyskie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  6,26

 • Śr

  4,23

 • Min

  3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane