Właściciel Dino wśród polskich miliarderów

Autor: dlahandlu.pl, za Forbes 22 lutego 2018 11:41

Właściciel Dino wśród polskich miliarderów Fot. materiały prasowe Dino

Tomasz Biernacki, twórca i właściciel sieci Dino, znalazł się na szóstym miejscu wśród najbogatszych ludzi w Polsce magazynu "Forbes", z majątkiem 4,17 mld zł. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że rok wcześniej był na 37 pozycji Listy 100 Najbogatszych Polaków Forbesa z majątkiem 930 mln zł. Biznesmen przez rok powiększył swój majątek o 350 proc.

Pierwsze miejsce w rankingu zajęli Sebastian i Dominika Kulczyk z fortuną wartą 13,9 mld zł. Na drugim miejscu znalazł się Michał Sołowow (11,4 mld zł), a na trzecim Zygmunt Solorz (11,2 mld zł). Jerzy Starak zgromadził majątek wart 6,3 mld zł. Pierwszą piątkę zamyka Dariusz Miłek, twórca drugiej co do wielkości w Europie sieci obuwniczej CCC, z 5,02 mld zł.

Jednak największym wygranym rankingu okazuje się Tomasz Biernacki, założyciel sieci sklepów Dino Polska. Jak wynika z rankingu, w ciągu roku powiększył on swój majątek o niemal 350 proc. i awansował na szóste miejsce. 

Tomasz Biernacki stał się szóstym Polakiem, który dołączył nie tylko do grona polskich miliarderów, ale też najbogatszych ludzi świata. Kryterium wejścia jest zgromadzenie fortuny o wartości ponad 1 mld dol.

Wśród innych biznesmenów działających w segmencie handlu, na Liście 100 Forbesa znaleźli się między innymi: Antoni Ptak (miejsce 16), rodzina Ćwik (27), Jan Papierz (34).

Żeby znaleźć się na Liście 100 Najbogatszych Polaków „Forbesa”, trzeba zbudować firmę wartą przynajmniej 491 mln złotych. To prawie o 60 mln zł więcej niż rok temu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane