Właściciel Lidla i Kauflandu największym operatorem detalicznym w Europie Zachodniej

Autor: dlahandlu.pl, za esmmagazine.com 5 września 2017 10:09

Właściciel Lidla i Kauflandu największym operatorem detalicznym w Europie Zachodniej Fot. Shutterstock

Niemiecki Schwarz Group, operator między innymi sieci Lidl i Kaufland, został uznany przez Euromonitor International największą siecią sklepów spożywczych w Europie Zachodniej.

Euromonitor brał pod uwagę wartość spółek będących operatorami sieci handlowych, w latach 2007-2016. Tuż za Schwarz Group uplasował się Carrefour, Aldi, Edeka i Tesco. Wszystkie spółki z pierwszej 10-tki mają swoje siedziby w Europie Zachodniej. Jedenasty na liście Wal-Mart, operator popularnej w Wielkiej Brytanii Asdy, jest spółką amerykańską.

Co ciekawe, początkowo Schwarz Group nie miał większych udziałów w żadnym pojedynczym rynku, tymczasem obecnie jest obecny w prawie wszystkich krajach Europy Zachodniej, wyłączając jedynie Norwegię.

Jak podaje Euromonitor, rynek sieci spożywczych w większości krajów Europy Zachodniej  jest zdominowany przez pięć największych detalistów, którzy łącznie mają w danym rynku 60 proc. udziału lub więcej. W krajach północnej Europy, udział ten wynosi nawet 80 proc., a jednocześnie na tamtych rynkach dominują rodzime sieci.

Wielka Brytania była jedynym rynkiem, na którym dominacja pięciu największych graczy spadła w omawianym okresie, podczas gdy niemieckie Aldi i Lidl zanotowały gwałtowny wzrost.

Przypomnijmy, iż największe cztery sieci w Polsce mają jedynie 33 proc. udziałów w rynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,80

  • Min

    2,90

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane