Właściciel sieci Małpka Express sprzedaje zakład produkcji margaryn

www.portalspozywczy.pl 4 maja 2012 14:22

Zakłady Tłuszczowe Kruszwica, za pośrednictwem spółki zależnej Monleon, warunkowo nabyły aktywa oddziału spółki Małpka SA położnego w Szczecinku, który zajmuje się produkcją margaryn i miksów. Jego właścicielem jest rodzinna firma Świtalskich. Transakcja czeka na zgodę UOKiK.

Szczeciniecki zakład, który jeszcze kilka lat temu funkcjonował jako Elmilk, należy do rodzinnej firmy wielkopolskiego biznesmena Mariusza Świtalskiego. Z początkiem 2008 roku przekształcił się w Zakłady Przemysłu Tłuszczowego Szczecinek i - w ramach spółki Małpka SA - zajmuje się produkcją szerokiej gamy margaryn i miksów przeznaczonych do smarowania pieczywa, celów kulinarnych (smażenie, pieczenie, gotowanie) oraz do celów przemysłowych w cukiernictwie i piekarnictwie.

W lipcu ub.r. lokalne media informowały, że zakład ma być zapleczem dla powstającej ogólnopolskiej sieci kawiarnio-cukiernio-piekarni Małpka Cafe, które miały powstawać w pasażach handlowych rodziny Świtalskich - Czerwona Torebka. Dziś wiadomo już, że w obiektach tych otwierane są lokale Małpka Express - nowej sieci sklepów convenience na polskim rynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,77

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9343

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane