PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Właściciel sieci Netto otworzy w Polsce centrum usług księgowych

www.portalspozywczy.pl 29 maja 2013 18:31

Duński koncern handlowy Dansk Supermarked, właściciel sieci handlowych Netto, Bilka, Føtex i Salling, zdecydował o skoncentrowaniu usług księgowych dla całej grupy i utworzeniu w Polsce jednego silnego centrum usług. Powstanie w Szczecinie, przy ul. 1 Maja 38-39.

W połowie marca została podpisana umowa najmu pomieszczeń na IV piętrze nowoczesnego biurowca Baltic Business Park, przy ul. 1 Maja 38-39 w Szczecinie, nieopodal Stoczni Szczecińskiej. Dansk Supermarked na 923 m kw. ulokuje pomieszczenia swojego Shared Service Centre - Centrum Usług Wspólnych. Przejmie ono działania księgowe wszystkich formatów handlowych Dansk Supermarked: obecnego w Polsce Netto (na naszym rynku Netto jest obecne od 18 lat, ma 281 sklepów) oraz sieci Føtex, Bilka i Salling. Centrum będzie pracowało na rzecz wszystkich krajów, w których obecny jest koncern, czyli Danii, Polski, Niemiec i Szwecji.
Dlaczego to właśnie Polska? - Przede wszystkim, była to bardzo wysoka ocena pracy Działu Księgowości Netto Polska, poza tym Polska jest w centrum naszej strategii ekspansji - wyjaśnia Kent Petersen, dyrektor generalny Netto Polska.
Obecnie w szczecińskim biurowcu trwają prace adaptacyjne, które zakończą się w połowie sierpnia. Kiedy pomieszczenia będą gotowe, do nowych biur przy ul. 1 Maja przeniosą się obecni pracownicy Działu Księgowości z Motańca, gdzie główną siedzibę ma Netto Polska. To dzisiaj ok. 25 osób.
Lada dzień zakończy się proces rekrutacji na stanowisko szefa CUW. Stopniowo do zespołu księgowych dołączą kolejni specjaliści, rekrutowani na polskim rynku. Centrum ruszy pełną parą w drugiej połowie 2014 r., ale pierwsze czynności księgowe powinny być w nim prowadzone już od października tego roku. Kolejne zadania będą przekazywane etapami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  12,99

 • Śr

  7,51

 • Min

  4,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane