PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Właściciel sieci Topaz: Można konkurować z sieciami z zagranicznym kapitałem

Autor: dlahandlu.pl 22 kwietnia 2016 13:39

Właściciel sieci Topaz: Można konkurować z sieciami z zagranicznym kapitałem Fot. Topaz

Pod szyldem Topaz działa już ponad sto sklepów. Marka obecna jest w czterech województwach: mazowieckim, podlaskim, lubelskim i warmińsko–mazurskim, zatrudniając ponad 2,5 tysiąca pracowników.

Sieć Topaz działa na rynku od 1993. Wtedy został owtarty pierszy sklep z tym szyldem przy ulicy Kolejowej w Sokołowie Podlaskim. - Wydawało mi się, że konkurowanie firmy z polskim kapitałem z firmą z kapitałem zagranicznym było nierealne. A jednak udało się. Dzisiaj budujemy i otwieramy nowe supermarkety, a naszą sieć sklepów miesięcznie odwiedza 1,5 miliona klientów, którym dajemy ofertę ponad 35 tysięcy produktów od około 600 producentów i dostawców z całej Polski. W programie lojalnościowym uczestniczy ponad 230 tys. klientów – mówi Zbigniew Paczóski, właściciel i twórca sukcesu Sieci Sklepów Topaz.

Sieć Sklepów TOPAZ to obecnie ponad sto supermarketów (53 sklepy własne i 54 sklepy w sieci franczyzowej) w czterech województwach wschodniej i centralnej Polski. Choć najważniejszym trzonem działalności firmy są sklepy spożywcze, TOPAZ posiada także własne stacje benzynowe, punkty gastronomiczne TOP DRIVE, browar restauracyjny BROFAKTURA, galerię handlową oraz inwestycje deweloperskie. Posiada również własny zakład rozbioru drobiu, ciastkarnię NATALIA I SZYMON, a w placówkach sieci można nabyć wędliny i alkohol własnej marki OD SZYMONA oraz produkty własnej marki LUBIĘ. Topaz jest współtwórcą Grupy Handlowej PL PLUS. 

W 2015 roku sieć powiększyła się o kolejne sklepy w Nowym Mieście nad Pilicą, Mogielnicy, Raciążu, Dębe Wielkie, Repkach, Adamowie, Warszawie i Lubartowie, gdzie P.H.U. TOPAZ wybudowało także galerię handlową i bar TOP DRIVE. Przedsiębiorstwo nabyło też 100% udziałów w spółce SH Eden, która jest właścicielem blisko 1000 sklepów franczyzowych. W tym samym roku, do istniejącego magazynu centralnego w Wężach pod Sokołowem Podlaskim, dołączyło nowe Centrum Logistyczne Produktów Świeżych Topaz, którego siedziba znajduje się na trasie Warszawa – Terespol, w miejscowości Stare Opole pod Siedlcami. Tym samym firma stała się właścicielem jednego z największych centrów logistycznych w kwadracie Warszawa – Białystok – Brześć – Lublin o ogólnej powierzchni 20 tysięcy mkw., przy możliwości wielopoziomowego składowania towaru. 

Od 2009 roku działa też sieć franczyzowa – TOPAZ Express, w bazie której znajduje się już 54 sklepy w czterech województwach. W maju dołączy kolejny taki punkt w Garwolinie (woj. mazowieckie). 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • herbatkok 2016-04-25 14:09:40

    Zgadzam się że można pod warunkiem że "sieć" będzie niszowa i miała tak max 20 -30 sklepów. Powyżej tej liczby zaczyna się "pułapka" ... jak na razie to tylko DINO ma jakieś szanse na przetrwanie... EKO i inni wpadną w rączki Portugalczyka...

  • Były pracownik Topaz 2016-04-23 16:04:50

    Artykuł mocno sponsorowany i cukierkowo napisany , ponieważ Topaz już w 2014 roku otworzył Nowe Miasto i Mogielnicę więc informacja przestarzała. Po za tym szkoda że autor tekstu zapomniał napisać o wynagrodzeniach pracowników w sieci Topaz i porównać je np: do Biedronki / Lidla, między innymi dlatego sam odszedłem .

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane