PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Właściciel sieci Żabka przejął Grupę Iglokrak

Autor: dlahandlu.pl 12 lipca 2010 11:04

Właściciel sieci Żabka przejął Grupę Iglokrak

Penta Investments, właściciel sieci sklepów Żabka, sfinalizował zakup 100% udziałów w Grupie Iglokrak, działającej na rynku artykułów mrożonych.Transakcja została zaakceptowana przez UOKiK. Jej wartość nie została ujawniona. Wcześniejsze szacunki mówiły o kwocie między 50 a 150 mln euro.

Iglokrak jest producentem i dostawcą mrożonek i lodów dla handlu detalicznego i gastronomii. Do Grupy należy 7 firm zajmujących się dystrybucją mrożonek - z 8 oddziałami: w Krakowie, Bielsku-Białej, Sosnowcu, Wodzisławiu Śląskim, Kielcach, Wrocławiu, Poznaniu i Zakopanem. Ponadto, w skład holdingu wchodzą 2 fabryki zlokalizowane w Tarnowie produkujące artykuły pod markami Fritar i Lewil. Przychody Grupy w 2009 roku wyniosły ponad 330 mln zł.

Wysokość wydatków Polaków na produkty mrożone wynosi obecnie 2,3% ogółu wydatków na żywność per capita, podczas gdy w krajach Europy Zachodniej wskaźnik ten wynosi 4,4%. Oczekuje się, że preferencje polskich konsumentów będą zbliżały się do europejskich, co stwarza bardzo dobre perspektywy rozwoju dla Grupy Iglokrak - czytamy w komunikacie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane